Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, które zabiegi kosmetyczne bezpieczniej jest wykonywać w salonie? Przeczytaj ten wpis, a wszystkiego się dowiesz.

Wiele dziewczyn stara się zaoszczędzać na różnych zabiegach kosmetycznych, więc wykonuje je samodzielnie w domu. Najbardziej powszechne to manicure czy regulacja brwi pęsetą. Istnieją jednak takie zabiegi, które bez wątpienia powinny być wykonane przez profesjonalistę. Samemu można sobie zrobić krzywdę?

Zabiegi kosmetyczne, których lepiej nie robić samemu w domu

#1. Regulowanie brwi woskiem

Regulacja brwi woskiem dla tych, którzy nigdy tego nie robili, może być zbyt trudna. Jest tutaj ryzyko, że albo nadamy naszym brwiom nieodpowiedni kształt, albo wyrwiemy zbyt wiele włosków. Taki zabieg u kosmetyczki nie jest drogi, więc lepiej w niego zainwestować niż ryzykować brwiami, które będą źle wyglądać przez kolejne parę tygodni.

#2. Zdejmowanie hybryd

Zdejmowanie hybryd na własną rękę może doprowadzić do poważnego uszkodzenia płytki paznokcia. Z tego powodu lepiej nie zdrapywać lakieru, kiedy zacznie odpryskiwać. Brak doświadczenia przy ściąganiu lakieru, może spowodować ból, dlatego lepiej udać się do kosmetyczki, która zadba o to, aby Twoje paznokcie były bezpieczne i aby nie została na nich ani jedna kropla lakieru. No i oczywiście zrobi to bezboleśnie.

#3. Keratynowe prostowanie włosów

Jest to coraz bardziej popularny zabieg, jednak nie należy on ani do najprostszych, ani do najtańszych. Po pierwsze trzeba dobrać odpowiednie kosmetyki, po drugie przy jeo wykonywaniu konieczna jest dokładność, a po trzecie prostownica w tym wypadku jest rozgrzana do około 200 stopni C. Nietrudno tu o poparzenie skóry głowy lub spalenie włosów. Oprócz tego podczas rozgrzewania keratyny wydziela się dym, dlatego powinno się to robić w pomieszczeniu z dobrą wentylacją.

#4. Farbowanie rzęs

Poprzez nieodpowiednie posługiwanie się chemikaliami można podrażnić oczy, a nawet uszkodzić wzrok! Nie warto tutaj ryzykować, szczególnie swojego zdrowia, dlatego lepiej udać się w celu farbowania do kosmetyczki.

#5. Obcinanie grzywki

Niektórym się to udaje innym? niekoniecznie. W internecie jest wiele memów na temat domowego obcinania sobie grzywki, jest to ostatnio modne, aczkolwiek i ryzykowne. Jeśli nie jesteś na kursie fryzjerskim, lepiej udaj się do fryzjera. Inaczej możesz nabawić się krzywej lub niepasującej do twojej twarzy grzywki. A niestety, zanim włosy urosną będziesz musiała trochę poczekać?

Jakie jeszcze zabiegi dodałabyś do naszej listy?

Polecamy: 6 zasad bezpiecznego opalania

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Ja uważam, że czasami lepiej oddać się w ręce profesjonalistów. To są zabiegi beauty, a czasami możemy sobie zaszkodzić i wyglądać jeszcze gorzej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj