uroda

Sprawdź, jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać przez Sylwestrem.

Przygotowania do imprezy sylwestrowej zaczynamy najczęściej już na kilka dni przed. Wybieramy kreację, dobieramy dodatki, szukamy idealnego upięcia oraz makijażu. Warto pamiętać także o zabiegach pielęgnacyjnych, aby w tę ostatnią noc roku prezentować się zjawiskowo.

Zabiegi pielęgnacyjne, które warto wykonać przez Sylwestrem

#1. Peeling całego ciała

Peeling sprawi, że nasza skóra będzie gładka i gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne (np. depilację). Warto go wykonać, szczególnie jeśli mamy problem z pojawiającymi się po goleniu podrażnieniami.

#2. Nakładanie balsamu

Jesienią oraz zimą często pomijamy nawilżanie skóry. Jeżeli chcemy jednak, aby podczas zabawy sylwestrowej nasza skóra była miękka, warto zacząć ją nawilżać już na kilka dni przed imprezą. Dodatkowo można sięgnąć po balsam brązujący, a w dzień imprezy nałożyć produkt z mieniącymi się drobinkami.

#3. Ujarzmienie brwi

Jeżeli Twoje brwi wymagają regulacji, nie powinnaś zostawiać tego na ostatnią chwilę. Wyrywanie włosków może spowodować pojawienie się lekkiej opuchlizny, zaczerwienienie oraz mikrouszkodzenia, które będą wyglądały brzydko i mogą popsuć efekt końcowy. Bezpieczniej będzie się za to zabrać dzień lub dwa dni przed.

#4. Wizyta u fryzjera

Nie jest to oczywiście konieczność, ale jeśli planujesz poddać swoje włosy jakimś zabiegom, to lepiej zrobić to na kilka dni przed imprezą. Po pierwsze łatwiej będzie Ci się umówić na wizytę (mniej chętnych), a po drugiej gdyby coś poszło nie tak, to zdążysz jeszcze wszystko naprawić.

#5. Malowanie paznokci

Z doświadczenia wiemy, że zostawianie tego na dzień imprezy nie jest dobrym pomysłem. Czas mija wtedy bardzo szybko, a jak wiadomo podczas tego zabiegu swoje trzeba odczekać. Robienie innych rzeczy, w momencie kiedy lakier schnie, grozi przypadkowym uszkodzeniem lakieru, co w najlepszym wypadku wymaga poprawek, a w najgorszym starcia warstwy i malowania od nowa.

#6. Nałożenie maseczki na twarz

O cerę należy dbać każdego dnia, ale jeśli nie nakładasz maseczek zbyt często, to warto to zrobić na kilka dni przed imprezą. Odradzamy jednak testowanie nowości, szczególnie posiadaczkom cery wrażliwej.

Polecamy: 15 sukienek na Sylwestra za mniej niż 150 złotych

kreacje na Sylwestra
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/647181408936139714/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj