Chłopak puszcza oczko
Źródło: Pinterest

Aga zakochała się w koledze swojego brata i nie wie, jak mu o tym powiedzieć. Co byście jej poradziły?

,,Hej jestem Aga i piszę do Was bo może ktoś też miał taki problem i mi doradzi. Chodzi o to, że zakochałam się w kumplu mojego brata. Kamil (zmieniłam imię na wszelki wypadek) poszedł w tym roku do gimnazjum i miesiąc temu przyprowadził do domu nowego kolegę. Jak tylko go zobaczyłam, to miałam miękkie nogi z wrażenia. Kamil przedstawił nas sobie, a on posłał mi najpiękniejszy uśmiech na świecie.

Oni poszli do siebie, ja do swojego pokoju i przez pół godziny leżałam w łóżku i marzyłam o nim! Cały czas o nim myślę. Widziałam go już 3 razy i zawsze jest tak samo – on się do mnie uśmiecha, a mi serce wali jak szalone. Chciałabym mu jakoś dać do zrozumienia, że mi się podoba, ale jak to zrobić? Macie jakieś pomysły? Pomóżcie mi!”.

***

Droga Agato,

Wszystko zależy od tego, jakie masz relacje ze swoim bratem – jeśli przyjacielskie, możesz spróbować go zaangażować w tę sprawę, ale jeśli nie macie zbyt dobrego kontaktu, lepiej tego nie rób, bo możesz sobie zaszkodzić.

Jeśli brat może Ci pomóc

Po prostu powiedz mu, że spodobał Ci się jego kolega. Niech zaprosi Cię kiedyś do swojego pokoju i da szansę poznać się bliżej. Może też delikatnie podpytać swojego kolegę, co myśli na Twój temat i czy masz u niego szanse.

Jeśli nie możesz liczyć na pomoc brata

Przede wszystkim nie mów mu o swoich uczuciach, bo on może mu to przekazać i przy okazji Cię wyśmiać. Wtedy, nawet jeśli kolega brata coś do Ciebie czuje, za nic w świecie tego nie pokaże, bo będzie mu wstyd przed Twoim bratem.

Musisz go podejść sposobem. Jeśli boisz się zacząć rozmowę na żywo, możesz napisać do niego na Facebooku. Poproś go o pomoc w czymś, w czym nie możesz liczyć na swojego brata (to niekoniecznie musi być prawda, bo możesz po prostu powiedzieć, że Twój brat nie ma do tego zdolności). Innym sposobem jest wciągnięcie go w wybór prezentu na święta lub na urodziny. Co prawda piszesz, że chłopcy nie znają się zbyt długo, ale kto lepiej wie, co kupić bratu na urodziny, niż jego kumpel? Angażując go w wybór prezentu, masz większą pewność, że nic się nie wyda, bo przecież nie będzie chyba chciał popsuć niespodzianki Twojemu bratu 🙂

,,Zakochałam się w koledze brata"
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj