Źródło: Pinterest

Prawdziwa miłość dopiero przed Tobą? Poznaj zalety bycia singielką i naucz się czerpać radość z życia bez chłopaka!

Większość nastolatek marzy o prawdziwej miłości i o znalezieniu chłopaka. Bycie singielką to jednak nie koniec świata, co więcej, ma ono sporo zalet! Poniżej przedstawiamy plusy życia bez pary. Mamy nadzieję, że przekonają Cię one do tego, żeby czerpać radość z faktu życia solo.

Nie musisz iść na żaden kompromis. Możesz robić co chcesz i nikomu nie musisz się z tego tłumaczyć. Osoby będące w związku często muszą dostosowywać się do partnera i liczyć z jego zdaniem, a Ty nie 🙂

Masz czas dla siebie. Możesz skupić się na swoim hobby, a wolny czas spędzać tak, jak lubisz. W związku nie zawsze jest to możliwe, szczególnie jeśli partner nie podziela Twoich zainteresowań.

Więcej pieniędzy na własne wydatki. W związkach, pary zazwyczaj dzielą się wydatkami po połowie, dlatego nie możesz liczyć na to, że Twój chłopak będzie za wszystko płacił tym bardziej, jeśli nie będzie pracował tylko się uczył. Póki jesteś singielką, możesz dowolnie dysponować swoimi pieniędzmi 🙂

Masz czas by dojrzeć. Być może to, że nie masz faceta jest spowodowane tym, że podświadomie nie czujesz się jeszcze gotowa na ten krok. Dzięki temu, że jesteś sama, masz szansę uniknąć popełnienia błędów, do których mógłby Cię namówić chłopak. Uwierz, że gdy przyjdzie odpowiedni moment, będziesz wiedziała, że jesteś gotowa.

Większe szanse na znalezienie prawdziwej miłości. W młodym wieku zazwyczaj wchodzimy w związek bez zastanowienia, często z kimś, kto na nas nie zasługuje. Im jesteśmy starsze, tym bardziej potrafimy się docenić, a nasze wymagania wobec chłopaków są coraz większe, dzięki czemu nasze szanse na znalezienie prawdziwej miłości, wzrastają.

Unikasz błędów, które popełniają Twoi znajomi. Dzięki obserwowaniu związków Twoich przyjaciół, możesz się bardzo wiele dowiedzieć o sobie samej oraz swoich oczekiwaniach wobec partnera. Masz również szansę uniknąć wielu bolesnych sytuacji, których doświadczyli Twoi znajomi i wyciągnąć z nich wnioski, zanim sama z kimś się zwiążesz.

Nie musisz się starać. Związek to ciągła praca nad sobą. Ty oczekujesz od drugiej osoby, że się dla Ciebie zmieni, ale musisz brać pod uwagę również odwrotny wariant. Bycie singlem jest pod tym względem o wiele prostsze.

Więcej czasu dla przyjaciół. Oczywiście bycie w związku nie oznacza, że automatycznie nie masz czasu dla znajomych, jednak masz go mniej niż wtedy, gdy jesteś singlem, ponieważ większość wolnego czasu spędzasz ze swoim ukochanym.

Znasz jeszcze jakieś zalety bycia singlem? Podziel się nimi w komentarzu! 🙂

Polecamy: Jak zapomnieć o chłopaku?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj