Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz zalety, jakie niesie za sobą utrzymywanie porządku w pokoju.

Wielu nastolatkom sprzątanie raczej nie kojarzy się zbyt pozytywnie, ale w tym wpisie chciałabym Cię przekonać, że jest inaczej. Wbrew pozorom sprzątanie i utrzymywanie porządku w pokoju ma swoje zalety. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu chętniej zaczniesz odkładać wszystko na swoje miejsce 🙂

Zalety porządku w pokoju

1. Sprzątanie uspokaja. Wielu ludziom sprzątanie pomaga się uspokoić w momencie, gdy są zestresowani. Jesteś zła? W tym wypadku mycie okien lub energiczne odkurzanie może pomóc Ci się wyładować. Sprawdź, czy te sposoby zadziałają także u Ciebie.

2. Możesz szybko znaleźć to, czego potrzebujesz. Ile razy zdarzyło się, że szukałaś w pośpiechu kluczy czy telefonu? Mając porządek, zmniejszasz szanse na bycie w takiej sytuacji. Trzymanie wszystkiego na swoim miejscu potrafi zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

3. Możesz zaprosić gości w każdej chwili. Porządek w pokoju zapewni Ci poczucie komfortu. Nawet, gdy ktoś odwiedzi Cię niespodziewanie, to Twój pokój będzie wyglądał schludnie i będziesz miała gdzie usadzić gościa.

4. Rodzice na pewno to docenią. O porządek w pokoju najczęściej upominają się rodzice. Sprzątając z własnej woli na pewno sprawisz im przyjemność. Z pewnością będą też bardziej skłonni spełniać Twoje prośby.

5. Sposób na nudę. W wakacje czasami mamy takie dni, że nie chce nam się nigdzie ruszać. Kręcimy się wtedy bez celu po domu. Można ten czas wykorzystać dużo produktywniej i na przykład posprzątać.

6. Wracają stare wspomnienia. Przegrzebując szafki i szuflady możemy znaleźć wiele rzeczy z naszego dzieciństwa, takich jak stare zabawki, zdjęcia czy pamiątki. Dzięki nim możemy przywołać najpiękniejsze wspomnienia z naszego życia.

7. Sposób na odchudzanie. Brzmi niewiarygodnie? Być może, ale to prawda! Szybkie, energiczne sprzątanie potrafi nieźle wymęczyć, a jak wiadomo wysiłek fizyczny = spalanie kalorii.

Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak duma z wykonania zadania. Nie unikniemy sprzątania, dlatego lepiej się z nim zaprzyjaźnić i poszukać pozytywów, które z niego wynikają.

Polecamy: Jak zrobić las w słoiku?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here