Poznaj dekalog zdrowego odżywiania, który pomoże Ci cieszyć się wymarzoną sylwetką!

Marzysz o tym, aby schudnąć, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem? Do wakacji jest już coraz mniej czasu, więc trzeba brać się do roboty! Pamiętaj, że odpowiednia dieta to 70% sukcesu, ale ćwiczenia także są bardzo ważne. W dzisiejszym wpisie skupimy się jednak na odżywianiu. Poniżej znajdziesz 10 podstawowych zasad, których powinnaś się trzymać, jeśli chcesz schudnąć.

Dekalog zdrowego odżywiania

#1. Dzień zaczynaj od śniadania

Jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ponieważ daje nam energię do działania, dlatego tak ważne jest, żeby nie omijać go i nie jeść biegu. Warto wstać 10 minut szybciej, aby na spokojnie zjeść coś zdrowego i pełnowartościowego.

#2. Trzymaj się z dala od głodówek

Umożliwiają one oczywiście zrzucenie kilku kilogramów, ale kosztem naszego zdrowia i 90% dziewczyn po zakończeniu odchudzania dopada efekt jojo, dlatego jeśli chcesz schudnąć, zmień nawyki żywieniowe i jedz 5 posiłków dziennie, tak aby pobudzić metabolizm (głodówki do stopują!).

#3. Pij 2 litry wody dziennie

Woda wypłukuje toksyny z organizmu i przyśpiesza metabolizm. Działa też dobrze na skórę, dlatego jeśli masz problemy z trądzikiem pamiętaj, żeby się nawadniać.

#4. Jedz warzywa i owoce

Zadbaj o to, aby codziennie zjeść chociaż jedno warzywo i jeden owoc. Są idealne jako przekąski między posiłkami, ponieważ dają uczucie sytości, a jednocześnie mają niewiele kalorii.

#5. Jedz na małych talerzach

Dzięki temu porcja zajmie cały talerz, a do Twojego mózgu dotrze informacja, że zjadłaś więcej, niż gdybyś miała posiłek na dużym talerzu, który był zapełniony tylko w połowie.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

4 KOMENTARZE

  1. Super notka jak zwykle 🙂 Zrobilibyście notkę o tym co jeść, żeby schudnąć i jakie produkty zdrowe spożywać? W razie czego dziękuję z góry za taki wpis 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here