Zatrucie pokarmowe na wakacjach

Sprawdź jak wyleczyć zatrucie pokarmowe na wakacjach.

Wyjazd wakacyjny kojarzy nam się z błogim lenistwem, uczuciem beztroski, dobrą zabawą i pysznym jedzeniem. Zatrucie pokarmowe może jednak skutecznie pokrzyżować nam plany i popsuć urlop. Co zrobić, gdy dopadnie nas problemy żołądkowe? Czytaj dalej.

Zatrucie pokarmowe na wakacjach – jak je wyleczyć?

Zacznijmy od tego jak rozpoznać zatrucie pokarmowe. O objawach nie ma sensu za bardzo się rozpisywać, ponieważ każdy, kto się zatruje, wie o tym doskonale. Zaczyna się od bólu brzucha, a następnie częstych wizyt w toalecie. Mogą pojawić się nudności i wymioty, gazy, brzuch może zrobić się wzdęty. Często towarzyszy temu gorączka, a chory nie ma siły wstać z łóżka.

Jak wyleczyć zatrucie pokarmowe?

Przede wszystkim leż w łóżku – nie ma sensu się katować i próbować wyjść na zewnątrz, dopóki nie poczujesz się w pełni zdrowa. Twoje zdrowie jest ważniejsze niż opalenizna.

Wspomóż się tabletkami. Zawsze warto zabierać ze sobą mini apteczkę na wakacje (z plastrami, wodą utlenioną, wapnem, tabletkami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi i lekiem na biegunkę). Jeśli nie masz pod ręką żadnych lekarstw, wyślij kogoś do apteki. Możesz zażyć Stoperan, choć w tym wypadku lepszy będzie węgiel. Tabletki przyjmuj zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce.

Pij dużo płynów, ponieważ w czasie biegunki bardzo łatwo można się odwodnić. Wybierz wodę niegazowaną albo gorzką herbatę. Niektórzy polecają picie coli. Jej skład pozostawia wiele do życzenia, dlatego zazwyczaj odradzamy jej picie. W tym wypadku może ona jednak pomóc. Nie tylko zabije bakterie, ale także zwalczy nudności. Z kolei cukier uzupełni deficyt kaloryczny chorego i chociaż na jakiś czas doda mu energii.

Jeżeli apetyt Cię nie opuścił, to postaraj się wcisnąć w siebie suchą bułkę lub porcję ryżu bez dodatków. Unikaj potraw przyspieszających przemianę materii, w szczególności owoców i warzyw.

Zatrucie pokarmowe mija zazwyczaj po 2-4 dni. W tym czasie należy wypoczywać, pić dużo płynów i zażywać leki przeciw biegunce. W przypadku gdyby objawy nie ustąpiły, koniecznie należy udać się do lekarza.

Polecamy: Jak zmniejszyć ból podczas okresu?

Zatrucie pokarmowe na wakacjach

Źródło zdjęć: Pinterest / Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj