Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę K!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę K!

Kalina

Zgodnie z całą tą symboliką, Kaliny cenią sobie dostatek, wygody i piękno wokół siebie, nie lubią zaś zmian ani zbyt szybkiego tempa życia. Są z natury trochę konserwatywne – a może raczej wierne duchom przodków kryjących się w kalinowych lasach? W każdym razie trzymają się zasad przekazanym im przez matki oraz babcie i dbają o dobro swojego rodu. Są rzetelne i prostolinijne, w swym życiu nikogo nie udają – są po prostu sobą. Są praktyczne; potrafią dobrze wykorzystać to, co mają, zarówno materialne dobra, jak i własne zdolności. Dobrze się czują wśród antyków i staroci, w zabytkowych domach i wśród starych drzew. Bliska jest im tradycyjna rola kobiety w rodzinie i chętnie pozostawiają swoim mężczyznom zarabianie pieniędzy – same wolą zająć się ich wydawaniem (oczywiście pożytkiem i sensem).

W imieniu Kalina wyczuwa się wibracje Wenus – stąd zamiłowanie do piękna, sztuki i ozdób – oraz drugiej planety, Saturna, który daje zmysł porządku i trwałości. Ale nie są też obce Kalinom romantyczne marzenia i tęsknoty, zaduma i nostalgia.

Kamila

Kamilę cechuje niebywała energia i zapał w działaniu – pierwsza zgłosi się do nowego projektu lub pierwsza opracuje innowacyjną strategię. Pomimo braku zamiłowania do nauki, osiąga zazwyczaj sukces. Jest przy tym zdeterminowana i niezwykle uparta. Niestety często zatraca się w marzeniach i nie odróżnia rzeczywistości od fikcji. Zdarza jej się okłamywać znajomych. Kobiety jej nie znoszą – mężczyźni uwielbiają. To urocza kokietka. Do tego bywa bardzo towarzyska, chociaż zachowuje pewien dystans wobec ludzi. Trudno zdobyć w pełni jej zaufanie. Od partnera życiowego wymaga bardzo wiele i gustuje w dobrze sytuowanych mężczyznach. Niestety zdobycie jej serca nie daje pewności zdobycia jej na zawsze.

Karina

Jest odpowiedzialna, zaradna i solidna oraz poważnie podchodzi do swych obowiązków. Można liczyć na jej profesjonalizm. Posiada refleks i umiejętność odczytywania ludzkich intencji, dlatego wygrywa każdą bitwę i nie ma sobie równych w słownej szermierce. Unika za to zmian, woli stawiać kroki na znanym sobie gruncie. Z łatwością dominuje nad innymi i wiele wymaga, siebie nie oszczędzając. Potrafi dać się poznać w pracy, stając się zarozumiałą i zgorzkniałą. Niełatwo dotrzymać jej kroku i lepiej nie zachodzić drogi. Jest pogodna i życzliwa, ale temperamentna. Z trudem nawiązuje trwalsze znajomości.

Karolina

Karolina jest bardzo dociekliwa, a przy tym sumienna i zorganizowana. Wszystko stara się wykonać jak najlepiej i w terminie. Czasem ten perfekcjonizm męczy i ją samą. Bywa dość nieśmiała, wyniosła i majestatyczna. Zbyt wyniosła dla wielu – nie preferuje bowiem pospolitych rozrywek, jarmarków i dyskotek. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą. Potrafi zjednywać sobie ludzi, ale biada temu, kto nadepnie jej na odcisk. Nie wybacza błędów i nie próbuje naprawić kontaktów. W miłości Karolina zachowuje rezerwę i jest bardzo ostrożna – długo poddaje swoich adoratorów różnym próbom i potrafi oddzielić ziarno od plew. Dąży do porozumiewania się bez słów. Łatwo ją zranić, chociaż udaje, że jest inaczej.

Katarzyna

Jest choleryczką, która niezwykle łatwo traci zimną krew. Często przyjmuje pozę obrażonej damy i wycofuje się ze znudzoną miną. Jest inteligentna, o czym świetnie wie i daje to odczuć innym. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie i pragnie aby życie toczyło się wokół niej. Ogólnie biorąc, ma raczej trudny charakter. Potrafi ranić słowem i być wyniosła względem otoczenia. Często zatem miewa problemy z nawiązaniem trwałych znajomości. Ma nielicznych przyjaciół, których starannie dobiera. Cieszy się jednak szacunkiem i uznaniem wśród ludzi doceniających jej dynamizm, pełnię życia, ale przede wszystkim uczciwość i szlachetność. Z jej wadami najlepiej się pogodzić.

Kazimiera

Kazimiera nie potrafi żyć w cieniu. Szybko zdobywa uznanie i zbiera laury. Wyróżniają ją dynamizm, zaradność, systematyczność oraz duża aktywność. Posiada liczne zdolności, charyzmę i przenikliwy umysł. Interesuje się światem oraz wszystkim, co go wypełnia. Szanuje opinię innych osób, chociaż potrafi być niezwykle uparta. Swój los zawsze bierze w swoje ręce, chętnie pomagając przy tym innym. Na niej można polegać. Jest otwarta na ludzi i życzliwa. Nieraz tylko zbyt zasadnicza, a czasem i wścibska. Z łatwością jednak zaraża otoczenie entuzjazmem. To ekstrawertyczka, która lubi dzielić się przeżyciami oraz planami. W miłości zaborcza i dość egoistyczna. Zdarza się, że osacza partnera i narzuca za szybkie tempo.

Kinga

Jest kobietą praktyczną. Osiąga dobre wyniki w pracy, zaś w rodzinie jest przykładną żoną i matką. Doskonale opanowała sztukę organizacji. Posiada także silne cechy przywódcze i jest ambitna, przez co wielu postrzega ją jako arogancką. Współpracownicy rzadko za nią przepadają. A ona nie nadaje się na szarego pracownika – musi być potrzebna, wychodzić z inicjatywą i reagować, gdy wie, jak zrobić coś lepiej. Lubi być elegancka i szykowna. Ceni wszystko, co dodaje kobiecie uroku. Musi błyszczeć w towarzystwie, skupiać wokół siebie uwagę słuchaczy i ściągać spojrzenia mężczyzn. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, ale nie szczędzi bliskim rozpętania burzy, gdy musi przypomnieć, kto dowodzi w domu.

Klara

Jest bardzo oszczędna, gospodarna, zaradna. Potrafi zgrabnie realizować swoje plany. Lubi kierować ludźmi, bowiem w tym wyżywa się doskonale i uzewnętrznia swoje ambicje. Mimo, że kocha wygody to jednak nie żyje w przepychach. W życiu jest dyplomatka, umie dogadać się ze wszystkimi, nawet z wrogimi jej ludźmi. Jej wrażliwość na sytuacje życiowe innych, sprawia wiele kłopotów. Lubi przebywać na łonie przyrody, ceni bardzo spokój, ład i porządek. Jest dobra małżonka, wzorowa matka.

Klaudia

Klaudia jest bardzo zdyscyplinowana, dojrzała i zawsze postępuje etycznie. Ma lekko wybuchową naturę, ale za to głęboką skłonność do poświęcenia i oddania. Czasami za wiele chce z siebie dać i staje się nerwowa. Byłaby nieszczęśliwa, gdyby przepuściła okazję, by komuś pomóc. Każde działanie warte zachodu traktuje jak misję. Ma wielu przyjaciół, a każdy znajdzie u niej wsparcie, dobre słowo i wielkie serce. Sama nie oczekuje żadnych pochwał ani wdzięczności. Zawsze szuka usprawiedliwienia złego postępowania innych, jednocześnie sobie niczego nie wybaczając. Cechuje ją brak egoizmu, który czyni z niej kochającą i wierną żonę oraz wspaniałą matkę. Nie cierpi flirtów i igrania z uczuciami.

Klementyna

Imię Klementyna jest formą żeńską imienia łacińskiego Clemens, znaczy łagodny, spokojny. Toteż osoby o tym imieniu są ciche, spokojne, choć nieco ruchliwe zanadto, w towarzystwie figlarne, kokietki, ale życie traktujące serio. Kobieta z tym imieniem jest odpowiedzialna, odważna, rozsądna i wrażliwa na zjawiska zachodzące w otoczeniu. Jest wierna swym szczytnym ideałom, które realizuje konsekwentnie. Jej szlachetne postępowanie przysparza trochę kłopotów, z których zawsze wychodzi zwycięsko. Nadaje się na dobrego mówcę, ponieważ posiada dobry głos. Może być śpiewaczką lub aktorką.

Kornelia

Żyje sprawami innych, siebie usuwając w cień. Bywa wścibską plotkarą, a każdego podejrzewa o złe intencje. Pełna specyficznego niepokoju stara się wytropić wszelką nieprawość w świecie. Szybko przez to zdobywa doświadczenie i znajomość ludzkiej natury. Nie potrafi jednak zaufać i otworzyć serca, nawet na bliskich. Kocha podróże, ryzyko i pragnie zostać pionierką w wielu dziedzinach. Jest konsekwentna oraz ambitna. Nie cieszy się sympatią otoczenia. Ciężko z nią wytrzymać, ponieważ grymasi, prawi morały i wtrąca się tam, gdzie jej nie chcą. Wielka szczęściara w miłości, niezwykle oddana rodzinie.

Krystyna

Krystyna posiada wybitną osobowość, jest zorganizowana i bardzo drobiazgowa. Nie działa pochopnie ani pod presją – tym samym nie wpada w panikę. Jest nad to bardzo łagodną i życzliwą kobietą. Stąpa mocno po ziemi i nie spędza życia na marzeniach. To realistka, która nie kieruje się natchnieniem, ale potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie słusznej decyzji. A jej decyzje zawsze są słuszne. Lubi przebywać w doborowym towarzystwie i organizować spotkania z odrobiną wytworności. Męczy ją gwar, tłum i szalone imprezy. Źle również znosi niezapowiedziane wizyty i niespodzianki – wszystko musi mieć zaplanowane. Przyjaciół także dobiera rozważnie, przy czym o wiele lepiej dogaduje się z mężczyznami.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę R!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

13 KOMENTARZE

  1. Karolina. Karolina jest bardzo dociekliwa, a przy tym sumienna i zorganizowana. Wszystko stara się wykonać jak najlepiej i w terminie. Czasem ten perfekcjonizm męczy i ją samą. Bywa dość nieśmiała, wyniosła i majestatyczna. Zbyt wyniosła dla wielu ? nie preferuje bowiem pospolitych rozrywek, jarmarków i dyskotek. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą. Potrafi zjednywać sobie ludzi, ale biada temu, kto nadepnie jej na odcisk. Nie wybacza błędów i nie próbuje naprawić kontaktów. W miłości Karolina zachowuje rezerwę i jest bardzo ostrożna ? długo poddaje swoich adoratorów różnym próbom i potrafi oddzielić ziarno od plew. Dąży do porozumiewania się bez słów. Łatwo ją zranić, chociaż udaje, że jest inaczej. Prawie wszystko się zgadza.Super !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj