Chłopak puszcza oczko
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia męskich imion, rozpoczynających się na literę M!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza imię Twojego chłopaka? Czytaj dalej!

Znaczenia męskich imion na literę M!

Maciej

Maciej jest osobą nerwową, pobudliwą i bardzo szybko reagującą. Posiada wiele energii i jest bardzo aktywny, chętnie przy tym poświęci swoje życie wyższym ideom. Codzienność Macieja jest zarazem uporządkowana i urozmaicona pod każdym względem. On sam łączy w sobie skłonności intro- i ekstrawertyczne. Jest osobą wybuchową, bardzo gwałtownie reagującą, a jednocześnie skrytą i tajemniczą. Chętnie miesza się do cudzych spraw, ale nie przez niezdrową ciekawość, lecz z chęci niesienia pomocy. O sobie mówi jednak niewiele. Jest wrażliwy i przejmuje się losem bliskich. Zawsze stanie po stronie niesłusznie atakowanych. Czasami brak mu przy tym dyplomacji. Jest bardzo aktywny w życiu rodzinnym i w miłości.

Maksymilian

To facet, dla którego życie to wyzwanie. Trudności go motywują, a porażki się nie liczą. Wiedzę oraz umiejętności zdobywa w praktyce, po macoszemu traktując naukę. Jest surowym, energicznym, i wybuchowym człowiekiem. Często wali pięścią w stół na podkreślenie swoich słów. Lubi pracować i poświęcać się dla idei, ale potrafi także wyręczać się innymi. Posiada choleryczną osobność, jednakże o dość łagodnej odmianie. W głębi duszy jest chwiejny, ale rolę pewnego siebie odgrywa bezbłędnie. Znajomi darzą go sympatią, choć nie do końca mogą mu zaufać. Bardzo wrażliwy na swoim punkcie. Przy nim jest jednak wesoło.

Marceli

Marceli to wojowniczy ekstrawertyk, który nie znosi bezczynności. Energiczny i zdecydowany w działaniu mężczyzna. Nie poddaje się łatwo. On po prostu kocha wyzwania oraz nowości i nie cofnie się przed nieznanym. Porażki go nie zrażają, zuchwale pokonuje konkurencję, będąc świetnym strategiem. W zespole czy firmie to on ma najwięcej pomysłów najróżniejszych inicjatyw, ulepszeń oraz akcji. Nie ważne, co robi, musi być pierwszy i najlepszy. Jest przy tym słowny, charyzmatyczny oraz rzetelny. Dobrze wie, jak korzystać z życia, doceniając uroki codzienności. Otwarcie wychodzi do świata i ludzi. Jest towarzyski, sympatyczny i pełen energii. Z wrodzoną naturalnością przewodzi grupie i osiąga status lidera.

Marcin

To osoba o niespokojnym charakterze. Jest pełen lęku, napięty i gotowy do ucieczki. Ciężko go czasem zrozumieć i trudno tak naprawdę poznać, ponieważ jest introwertykiem – zamyka się w sobie, traci wiarę we własne siły i bywa nieśmiały. Jest bardzo wrażliwy na porażki, dlatego niechętnie podejmuje ryzyko. Nie lubi dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. W nic nie uwierzy, póki nie zrozumie dokładnie, czego się po nim oczekuje i co się mu proponuje. Najlepiej jeśli wszystko dokładnie zaplanuje i zorganizuje sam. W młodości lubi szaleć i często zmieniać otoczenie. Ma poczucie humoru, bujną wyobraźnię i twórczy umysł. Jest lubiany wśród znajomych. W miłości długo boi się zaangażować.

Marek

Marek jest osobą wesołą, lojalną i pracowitą. Posiada do tego nieprzeciętną siłę, energię i bujną wyobraźnię. W każdej sytuacji potrafi się odnaleźć, z każdej opresji wyjść cało. Lubi wolność myśli oraz swobodę działania. Nie toleruje, gdy ktoś próbuje narzucać mu swoją wolę. Jest stworzony do wprowadzania zmian i stawania na czele tłumu rewolucjonistów. Marka wszędzie jest pełno. To bardzo towarzyski, sympatyczny i pewny siebie mężczyzna. Niestety nie znosi porażek i nie potrafi przegrywać. Czasami odgrywa nieśmiałego, ale są to jedynie pozory. Jest w stanie wiele zrozumieć, obserwuje innych uważnie i mądrze. Swoje uczucia czy miłość wyraża w sposób zrównoważony. Ma jednak temperament fircyka.

Marian

To ambitny formalista, choleryk, introwertyk a do tego wierny przyjaciel i zaborczy partner. Nie odnajduje się w kontaktach towarzyskich, ponieważ brak mu wyrozumiałości, jest przemądrzały i bardzo dumny. Marian przede wszystkim chce być najlepszy i pomnażać zyski. Praca nie sprawia mu przyjemności bez osiągnięć. Nie potrafi tym samym pogodzić się z porażką. Jest konsekwentny w działaniu i kieruje się logiką, chociaż czasem słucha swej niezawodnej intuicji. Nie ufa ludziom i surowo ocenia świat. Mimo dużej uczuciowości, zachowuje się jak nieokrzesany gbur, który nie uwodzi a zdobywa.

Mariusz

Mariusz jest dynamicznym i aktywnym mężczyzną. Zawsze znajduje się w centrum zdarzeń i nie lubi, gdy coś go omija. Pracuje, aby działać i imponować. Posiada uzdolnienia artystyczne oraz wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Często bierze na siebie odpowiedzialność za projekty. Bardzo lubi doradzać innym. Zazwyczaj jest pracowity i przedsiębiorczy. W kontaktach towarzyskich nie przywiązuje wagi do trwałych znajomości i bywa wścibski. Jego wadą jest zbyt wielka duma. Potrzebuje aprobaty. Zdarza mu się przez to robić z siebie pośmiewisko. Mimo to jest uroczym i pożądanym towarzyszem zabaw. Z czasem dąży do spokoju i ustatkowania.

Mateusz

Jest niezwykle odpowiedzialny, prawdomówny oraz dobroduszny. Ma ogromne poczucie sprawiedliwości i chętnie niesie pomoc innym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowo realizuje z żelazną konsekwencją. Nawet, jeśli miałoby mu to przynieść straty. Ma bardzo silną wolę, często jednak jest nadmiernie uparty i konserwatywny. Zdarza mu się przy tym zbyt szybko reagować i mówić dokładnie to, co pomyśli, bez owijania w bawełnę. Bliskich nieustanie moralizuje i ingeruje w nieswoje sprawy. W sferze uczuciowej jest aktywny oraz zgodny ze swoimi zasadami moralnymi. Nie uznaje wolnych związków i wolnej miłości. Dąży za to do zbudowania trwałych relacji opartych na szczerości, oddaniu i zaufaniu.

Michał

Michał posiada skłonność do zamykania się w sobie i osądzania innych z pewną surowością. Jest niezbicie przeświadczony, iż życie powinno się toczyć wokół niego. To bardzo subiektywny mężczyzna, który rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. W postępowaniu kieruje się logiką, stąd charakterystyczna sztywność zachowań i sądów oraz całkowity brak dyplomacji. Jego ulubione powiedzenie to ,,wóz albo przewóz”. Gdy napotyka na trudności – walczy. Czułym punktem Michała jest jednak duma. Można wiele osiągnąć, zręcznie wykorzystując jego pragnienie bycia najlepszym. Posiada bardzo dobrą pamięć, zwłaszcza w dziedzinie uczuć. Nie zapomina ani o tym, co mu zrobiono dobrego, ani krzywd.

Mieczysław

To rzeczowy, ambitny, wytrwały mężczyzna, który w uczciwy sposób osiąga wyznaczone cele. Jest także prostolinijny i niestety zbyt ufny. Ma silną wolę i angażuje się w to co robi. Bez większych problemów dowodzi ludźmi przekonując ich do swoich racji. Potrafi być przy tym władczy, wymagający oraz nieugięty. Nie może pochwalić się wielkim gronem przyjaciół ale nieliczni wybrańcy cenią sobie bliską znajomość z nim. Jest życzliwym, łagodnym człowiekiem, nieskłonnym do gwałtownych reakcji oraz kłótni. Zawsze chętnie pomoże i udzieli dobrej rady. W miłości niezbyt wylewny ale za to niezwykle wierny, stały i oddany.

Mikołaj

Zdecydowanie nie jest zwyczajnym, szarym człowiekiem. Mikołaj to bardzo ambitny mężczyzna, który, działając, znacznie przerasta możliwości innych ludzi. Musi mieć określony w życiu cel, a nic i nikt go nie zatrzyma. Wszelkie działanie wiąże się dla niego z walką, a Mikołaj jest odważny i nie cofa się, gdy trzeba podjąć ryzyko. Jest w stanie poświęcić wszystko zarówno przy zaspokajaniu swoich potrzeb, jak i dla wyższej, szlachetnej idei. To inteligentny i śmiały mężczyzna, ale nie stara się błyszczeć. Niestety jest mało komunikatywny, przez co chłodny w kontaktach z innymi, wewnętrznej czułości i zmysłowości jednak mu nie brak. Uczucia okazuje bardzo powściągliwie. Życie z nim wymaga wiele odwagi.

Miłosz

Miłosz posiada wyjątkową inteligencję, twórczy umysł i ujmującą osobowość. Jest dociekliwy, ambitny i uwielbia się doskonalić. Stawia na samodzielność w dochodzeniu do wiedzy. Żmudne poszukiwania ani przeszkody go nie odstraszają – pragnie odkryć nieznane i przysłużyć się potomności. Nie jest specjalnie towarzyski, ani też zamknięty na ludzi – po prostu ciężko mu wygospodarować trochę czasu. Nie stroni od przyjaźni, ale znajomych dobiera według surowych kryteriów. Gardzi ludźmi, dla których ważne są w życiu pieniądze i sława. Jest wyczulony na kłamstwo, obłudę, nie znosi braku tolerancji oraz łamania praw innych. To spokojny, uczynny i miły człowiek, cieszący się sympatią otoczenia.

Mirosław

To energiczny mężczyzna. Ma wiele uzdolnień, ale zajmuje się tylko tym, co go interesuje. Jest niezależnym i dumnym awanturnikiem, dlatego w młodości chętnie podróżuje i szaleje. Musi wszystkiego dotknąć i doświadczyć. Nie lubi samotności, więc swoje pasje i pomysły chętnie dzieli z przyjaciółmi. Z nim nikt się nie nudzi. Mirosław jest bardzo obiektywny i nieraz potrafi przyznać się do błędu. Nie da mu się zamydlić oczu, ponieważ precyzyjnie ocenia ludzi. Oprócz pociągającego stylu bycia posiada równie ciekawe wnętrze – skłonny jest zarówno do działania, jak i refleksji. Nie pogardzi zatem spokojnym spacerem albo piknikiem. Dość późno dojrzewa do założenia rodziny, pragnie czuć się kochanym.

Chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego ukochanego? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia męskich imion na literę R

Chłopak puszcza oczko
Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com | https://www.znaczenie-imion.net/

12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj