Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia męskich imion, rozpoczynających się na literę W!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza imię Twojego chłopaka? Czytaj dalej!

Znaczenia męskich imion na literę W

Wacław

Niebezpiecznie stanąć mu na drodze, gdyż Wacław walczy do upadłego, na oślep brnąc do celu. Nie ma dla niego przeszkody nie do pokonania. Musi działać, inaczej czuje, że się cofa. Sens jego pracy nadaje rywalizacja. Lubi się dokształcać, aby objąć prowadzenie. Bardziej od sławy i zaszczytów cieszy go satysfakcja z dobrze wykonanego zadania. Sprawiedliwy – brzydzi się cwaniactwem i kombinatorstwem. Świetnie łagodzi każdy spór i chętnie pomaga w potrzebie. Ma mimo to dość chłodną osobowość. O przyjaciół nie zabiega, woli będących wyzwaniem wrogów. Cieszy się jednak sympatią, gdyż jest szlachetny i wrażliwy.

Waldemar

Waldemar choć ulega słomianemu zapałowi, jest solidnym pracownikiem. Ma głowę pełną pomysłów i z entuzjazmem je realizuje. Bez problemu zdobywa wiedzę, a wrodzona przedsiębiorczość i błyskotliwy umysł tworzą z niego biznesmena. To obrotny, ambitny mężczyzna, do tego bardzo uczciwy. Stara się unikać ryzyka, ale nie znosi łatwizny i utartych schematów. Lubi błyszczeć w towarzystwie, z czym czasem przesadza. Rozpiera go energia witalna i często działa z rozmachem. To przekorny mężczyzna, z którym ciężko się dogadać, jednak można liczyć na jego pomoc. Trudny przeciwnik, ale serdeczny i oddany przyjaciel.

Wiesław

To charyzmatyczny, przedsiębiorczy, oryginalny i przenikliwy mężczyzna idealnie wypełniający swoje obowiązki. Odważnie stawia czoła wyzwaniom. Problemy rozwiązuje nieszablonowo, zadziwiając nieraz otoczenie. Do tego twardy negocjator, chociaż czarujący i życzliwy. Jego wadą jest niecierpliwość. Posiada licznych przyjaciół, którym chętnie pomaga. Każdego wysłucha i zrozumie. W towarzystwie błyszczy elokwencją oraz dowcipem. Mimo przewinień nikt się na niego długo nie gniewa. Z łatwością zdobywa sobie ludzką przychylność. Nie narzeka na brak powodzenia u kobiet. Przedkłada jednak przyjaciół nad rodzinę.

Wawrzyniec

Osoba o tym imieniu jest wszechstronnie wykształcona, mimo to nadal pogłębia swoją wiedzę. Tak zaabsorbowana nauką, zwłaszcza nauką o życiu, zapomina o swych obowiązkach. Niezbyt chętnie zakłada rodzinę i nie szybko decyduje się na dzieci. W życiu jest niezwykle krytyczna, do wszystkiego podchodzi z dużą rezerwą. Z natury jest osobą pobudliwą, co powoduje komplikacje w jej życiu. Lubi wygody życiowe. Osoby te są oszczędne, a pomimo, że uwielbiają malarstwo i muzykę, niewiele pieniędzy przeznaczają na te sztuki. Osoby o tym imieniu chciałyby, żeby ludzie podziwiali je, stawiali za wzór. Dodatkowo dużo podróżują, jadają w luksusowych restauracjach. Są nowocześni.

Wiktor

Wiktor to niezwykle poukładany i dokładny mężczyzna, który sprawia wrażenie powolnego. Nie należy go jednak ponaglać. On żyje swoim rytmem i lubi na spokojnie wszystko przemyśleć. Dobrze mu ze sobą. Jest wbrew pozorom wyjątkowo przedsiębiorczy, błyskotliwy, staranny i chętnie angażuje się w pracę. Nie gubi się w szczegółach. Działanie stanowi sens jego istnienia. Chociaż emanuje wewnętrznym spokojem, miewa nieraz chaotyczne i gorączkowe reakcje. Sam chciałby wszystko nagle przyspieszyć – ale na tym się kończy. Wśród znajomych zawsze ma dobry humor, nikogo nie zadręcza narzekaniem, ale czasem lubi podokuczać. Nie bywa w tym złośliwy. Intuicja pozwala mu idealnie wyważyć wypowiedzi oraz zachowanie.

Wincenty

To imię wywodzi się z łaciny, a oznacza – zwyciężać. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem konserwatywnym, stałym i można na nim polegać. Zawsze i wszędzie dotrzymuje słowa, jest zaradnym i dobrym organizatorem. Cechuje go stoicki spokój, toteż bardzo trudno wyprowadzić go z równowagi. Bywa czasem przekorny, żartobliwie traktuje życie, a nawet sarkastycznie je ocenia. Ma poczucie humoru, swych obowiązków nie traktuje poważnie. W zawodzie nie ostatni, w domu przeciętny. Jako tako wypełnia obowiązki męża, o dzieci specjalnie nie troszczy się, z rodziną utrzymuje luźne stosunki.

Wit

To imię jest typowo rzymskie i znaczy – chętny. Każdy Wit jest mężczyzną dobrym, towarzyskim, szlachetnym. Bywa szczodry i sprawiedliwy. Ma inklinacje, by w całości poświęcić się innym ludziom, oddając im swoje przysługi duchowe lub fizyczne. Potrafi zdobyć wiedzę, by później użytkować dla dobra ogółu, gromadzi dokumenty źródłowe oraz wszelkie wiadomości, by ludzką szlachetność dokumentować. Może być dobrym politykiem lub muzykiem, ma również dar aktorski. Rodzinne sprawy stawia na równi z zawodowymi, jest dobrym mężem, ojcem i sąsiadem. Bywa w towarzystwie, ceni przyjaciół.

Witold

Przenikliwy i głęboki umysł oraz surowe zasady, to cechy wyróżniające Witolda. Jest nad to bardzo pracowity, konsekwentny, odpowiedzialny i solidny. Niezwykle logicznie patrzy na świat, a decyzje podejmuje ostrożnie. Chętnie korzysta z opinii kompetentnych osób. Jest jednak mało komunikatywny i szybko wpada w złość. Działa nazbyt impulsywnie. Można mu za to pozazdrościć charyzmy i pomysłowości. Pomimo pewnej nerwowości, jest pełen taktu, dyplomacji i zrozumienia dla innych. Lubi pomagać. W towarzystwie niezbyt dobrze się czuje, ale potrafi tryskać dobrym humorem i dowcipem. Chętnie zakłada rodzinę.

Władysław

To idealny, aby dowodzić i kierować ludźmi, waleczny oraz charyzmatyczny mężczyzna. Nie brak mu przy tym ambicji, energii i pewności siebie. Preferuje działanie z zaplecza, na którym ma spokój. Posiada liczne zdolności i niesamowity upór. Pracowity, solidny i wierny zasadom, został skazany na sukces. Potrafi przyznać się do błędu czy winy, dlatego szybko zdobywa zaufanie oraz sympatię. Niestety zbyt emocjonalnie podchodzi do kontaktów towarzyskich i nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Z miejsca pomaga innym. To bardzo dobry człowiek. O sobie nie lubi mówić i niechętnie odkrywa swe serce.

Włodzimierz

To groźny i wrażliwy na porażki władca świata. Niemniej sprawiedliwy, pracowity i o szlachetnej naturze. Często miewa kłopoty w rozruszaniu się, dlatego liczy na pomoc innych. Wszystko stara się wykonać perfekcyjnie, a niepowodzenia łatwo go zrażają. Swoje obowiązki traktuje śmiertelnie poważnie, ale nie cieszy się uznaniem otoczenia. Nie zależy mu jednak na pochwałach ani zaszczytach. To przekorny komediant oraz bardzo towarzyski gawędziarz. Posiada ogromny urok osobisty i świetne poczucie humoru. Poważnie traktuje ludzi oraz wszelkie relacje z nimi. Cieszy się sporym powodzeniem u płci przeciwnej.

Wojciech

Wojciech potrafi opanować swoje namiętności i skłonność do wybuchów. Doskonale organizuje sobie życie oraz interesy i wytrwale dąży do celu. Nie zastanawia się nad sensem istnienia, ani metafizyką życia – podąża prostą drogą. To mężczyzna praktyczny i pewny siebie. Jest przy tym energiczny, pracowity i zaradny. Posiada jednak naturę introwertyka: mówi tylko znikomą część tego, co myśli, a motywy jego działania są zawsze ukryte. Wojciech bywa nieufny z natury. Nie ulega niczyim wpływom i ostrożnie traktuje znajomości. Nie jest typem duszy towarzystwa, nie uznaje również kompromisów i uważa, iż tylko on ma rację. Ogólnie jest pogodny i sympatyczny i nie odstrasza od siebie ludzi.

Chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego chłopaka, przyjaciela lub brata? Napisz je w komentarzu! 🙂

Polecamy: Znaczenia męskich imion na literę P

Źródło: Pinterest
Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-meskiehttp://www.imiona.com | https://www.znaczenie-imion.net/

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj