Źródło: https://favim.com/image/3135928

Na swoim biurku masz wiecznie bałagan? Zobacz, jak je uprzątnąć, aby porządek zagościł na nim na dobre!

Znowu nadszedł ten czas, kiedy większość szkół przechodzi na nauczanie zdalne. Przy takiej formie edukacji o wiele trudniej o właściwe skupienie, jednak można coś na to poradzić. W nauce zdalnej ważne jest stanowisko, przy którym będziesz siedzieć te kilka godzin. Abyś mogła się należycie skupić, musi być ono nie tylko wygodne, ale i odpowiednio zorganizowane. Jeśli nie masz własnego biurka, spróbuj zorganizować sobie jakiś mały kąt do nauki.

Zorganizuj z nami swoje biurko!

Jak zorganizować sobie wygodne miejsce, aby było dobrze przystosowane do nauki zdalnej?

#1. Odpowiednie krzesło

Podstawa to wygodny fotel lub krzesło. Warto zadbać o to, aby miało ono regulowaną wysokość, podłokietniki oraz kółka. Ważne jest to, aby Twoje stopy swobodnie opadały na podłogę, łokcie były ugięte pod kątem 90 stopni na podłokietnikach, a Twoje plecy były zawsze oparte (przynajmniej w odcinku lędźwiowym). Pomoże Ci to wyrobić odpowiedni nawyk, dzięki czemu Twoje ciało nie będzie obolałe po wielu godzinach siedzenia przy biurku.

#2. Odpowiednie oświetlenie

Niestety na nauczaniu zdalnym bardzo cierpią nasze oczy, szczególnie zimą, kiedy szybko robi się ciemno. Warto zadbać nie tylko o ogólne oświetlenie, ale także i mniejszą lampkę, którą ustawisz przy swoim biurku, od strony ręki którą nie piszesz. W ten sposób będziesz mieć idealnie oświetlone miejsce w zeszycie, w którym chcesz coś zanotować.

#3. Odpowiednie otoczenie

Ważne, aby wokół Twojego miejsca pracy nie było przedmiotów, które mogą Cię rozpraszać. Do takowych zaliczamy telewizor, radio czy nawet porozrzucane ubrania. Zadbaj o porządek oraz cichą i przyjemną atmosferę, a z pewnością będzie Ci łatwiej o skupienie.

#4. Planery, kalendarze, plany

Warto mieć na biurku także planery czy różnego rodzaju kalendarze, które powiesisz lub położysz przed sobą. Dzięki temu będziesz mogła zaplanować sobie tydzień i nigdy niczego nie przegapisz. W sklepach znajdziesz mnóstwo pięknych kalendarzy, ale możesz także wykonać go sama.

#5. Różnego rodzaju przyborniki

Teczki, kubki, pojemniki, przyborniki, karteczki, różnego rodzaju spinacze to świetny pomysł na uporządkowanie swoich notatek i przyborów. Dzięki temu łatwiej Ci będzie utrzymać porządek oraz znaleźć to, czego będziesz w danym momencie potrzebować. Oczywiście nie musisz ich kupować, możesz wykonać je samodzielnie z różnych pudełek i kartonów, które znajdziesz w domu.

#6. Odpowiednie uporządkowanie

Kiedy będziesz mieć już wszystko, czego Ci potrzeba, pozostaje jedynie odpowiednio to poskładać. Najważniejsze rzeczy, takie jak piórnik, laptop, słuchawki, karteczki, kalendarz zostaw na biurku. Zeszyty i książki poukładaj na półce albo schowaj do szuflady. Dokumenty pochowaj do teczek, a flamastry i zakreślacze do pojemników. Twoje ?nowe? miejsce do nauki jest gotowe! ?

Oto kilka produktów, które mogą Ci się przydać w organizacji swojego kąta do nauki:

organizacja biurka
Daily plan, 50 karteczek, Aliexpress, 6.19 zł.
organizacja biurka
Organizer na przybory biurowe, AliExpress, 9.88 zł.
organizacja biurka
Karteczki samoprzylepne w kolorze marmuru, AliExpress, 1.30 zł.
organizacja biurka
Organizer na długopisy i ołówki, AliExpress, 8.34 – 19.28 zł
  1. Daily plan, 50 karteczek, AliExpress, 6.19 zł [klik].
  2. Organizer na przybory biurowe, AliExpress, 9.88 zł [klik].
  3. Karteczki samoprzylepne w kolorze marmuru, AliExpress, 1.30 zł [klik].
  4. Organizer na długopisy i ołówki, AliExpress, 8.34 – 19.28 zł [klik].

Daj nam znać w komentarzu, jak wygląda Twoje biurko oraz jak dbasz o zachowanie na nim porządku! ?

Czytaj także: Szkoła da się lubić!

Źródło: Pinterest

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj