Źródło: Pinterest

Nadeszła wiosna, więc pora zrobić porządek w swojej szafie! W tym wpisie podpowiemy Ci, jak się za nie zabrać!

Wraz z nastaniem wiosny zmienia się nie tylko nasze samopoczucie, ale przede wszystkim pogoda. Zmianie powinna ulec także zawartość naszej szafy! Pozbądź się ciepłych, grubych ubrań i dodaj więcej cienkich, kolorowych 🙂

Poniżej pokazujemy pomysły na to, jak wprowadzić wiosnę do swojej szafy.

Zrób wiosenne porządki w swojej szafie!

#1. Wynieś zimowe ubrania

Aby grube zimowe ubrania nie zajmowały niepotrzebnie miejsca w Twojej szafie, zapakuj je w pudełka lub worek i schowaj w starej szafie, wynieś do piwnicy lub na poddasze. Pamiętaj jednak o tym, aby szczelnie je zapakować i przechowywać w suchym miejscu, aby nie uległy zniszczeniu. Oczywiście kilka ulubionych sweterków możesz zostawić na chłodniejsze wiosenne dni. W podobny sposób zajmij się ciepłymi butami i kurtkami.

#2. Poskładaj ubrania

Porządki nie kończą się na wyniesieniu niepotrzebnych rzeczy – pozostałe wypadałoby ładnie poukładać ? Wyprasuj sukienki oraz koszule i zawieś je na wieszakach, koszulki oraz spodnie poskładaj w kostkę, a buty umyj i odśwież. Możesz dokupić specjalne wieszaki na torebki czy organizery na bieliznę, aby jeszcze lepiej je uporządkować.

Rzeczy, których dawno nie nosiłaś dobrze byłoby przymierzyć. Może Twoje wymiary przez zimę się zmieniły i już się w coś nie mieścisz? Wtedy nie warto takiej rzeczy przetrzymywać, bo w szafie powinny znaleźć się tylko te ubrania, w których będziesz chodzić.

#3. Kup coś nowego

Nie musisz od razu wymieniać całej garderoby, czasami kilka nowych ciuchów sprawi, że poczujesz, jakby Twoja szafa odżyła. Poza tym warto zainwestować w coś, co w danym sezonie będzie na topie.

#4. Zapachy w szafie

Aby jeszcze bardziej poczuć świeżość i czystość, możesz w szafie umieścić specjalną zapachową saszetkę. Kupisz ją np. w drogerii Rossmann lub w Pepco.

#5. Stale dbaj o porządek

Aby nie musieć robić generalnych porządków raz w miesiącu, stale dbaj o czystość i porządek swojej szafy. Nie rozrzucaj ubrań, a brudne rzeczy odkładaj do kosza na pranie, nie do szafy. Im bardziej będziesz zwracała uwagę na to, aby zachowywać porządek, tym dłużej będzie on trwał. A Tobie będzie znacznie przyjemniej się przebierać 🙂

#6. Organizery i akcesoria, które pomogą Ci zachować porządek w szafie

Poniżej pokazujemy przydatne akcesoria, które pomogą Ci uporządkować ubrania:

#1. Składane pudełko na buty [klik].

organizer do szafy

#2. Schowek na bieliznę [klik].

organizer do szafy

#3. Wiszący wkład do szafy [klik].

organizer do szafy

#4. Wiszący organizer [klik].

organizer do szafy

To co, jesteś gotowa na wiosenne porządki?

Czytaj także: Co powinno się znaleźć w pokoju każdej nastolatki?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj