Poznałaś fajnego chłopaka, czujesz że zaczynasz się coraz bardziej angażować w Waszą znajomość, ale jest jedno ,,ale” – on jest od Ciebie niższy. Czy warto się z nim wiązać? Sprawdź!

W naszym społeczeństwie obowiązuje stereotyp, że chłopak powinien być wysoki, dobrze zbudowany, a dziewczyna przy nim drobna. Problem zaczyna się, gdy dziewczyna nie jest wcale taka drobna. Co wtedy? Ma szukać proporcjonalnie większego od siebie chłopaka, nawet jeśli tacy jej się nie podobają? Podobnie jest ze wzrostem. Związek, w którym chłopak jest od dziewczyny wyższy lub jest na równi, nie wzbudza sensacji. Inaczej jest, gdy to dziewczyna przewyższa swojego ukochanego. Takie pary często muszą się mierzyć z krzywymi spojrzeniami i nieprzychylnymi komentarzami. Czy w związku z tym powinnyśmy rezygnować z dobrze zapowiadającej się znajomości? Poniżej rozważamy wszystkie ,,za” i ,,przeciw”.

Czy warto wiązać się z niższym chłopakiem?

TAK, ponieważ… Jeśli świetnie się ze sobą dogadujecie, macie ze sobą wiele wspólnego, jego żarty doprowadzają Cię do łez, a Ty czujesz, że to idealny chłopak dla Ciebie, to jak najbardziej warto spróbować. Musisz jednak przygotować się na głupie docinki ze strony znajomych i uśmieszki na Wasz widok. Weź przykład z gwiazd show biznesu, które wybrały miłość i nie przejmowały się kilkoma centymetrami różnicy.

NIE, ponieważ… Jeśli bardzo liczysz się z opinią otoczenia, może być Ci ciężko odnaleźć się w takim związku. Ludzie lubią naśmiewać ze wszystkiego co inne i rzadko spotykane, więc i Wy nie będziecie wyjątkiem. Ponadto jeżeli uwielbiasz nosić wysokie obcasy, to może stanowić dodatkowy problem, ponieważ dzieląca Was różnica będzie jeszcze większa. Niewątpliwie taki związek może wymagać od Ciebie pewnych poświęceń.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się czy naprawdę chcesz żyć tak, jak ktoś sobie wymyślił i rezygnować ze swojego szczęścia, bo ludzie będą gadać. Czasami lepiej jest zaryzykować i spróbować, niż żałować, że nie dało się nawet szansy.

Czy wzrost u chłopaka ma u Ciebie duże znaczenie? A może mogłabyś bez problemu spotykać się z niższym od siebie? Napisz nam w komentarzu!

Związek z niższym chłopakiem

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

5 KOMENTARZE

  1. Mój chłopak też jest ode mnie nieco niższy. Na początku miałam z tym problem, ale z czasem przestało mi to przeszkadzać. Nie ma co patrzeć na stereotypy, tylko kierować się uczuciem, bo przecież to jest najważniejsze.

  2. Byłam z niższym chlopakiem i niestety miał on ogromne kompleksy, które wylewał na mnie… Nie polecam, chyba że ktoś naprawdę wyjątkowy 🙁

    • Hej, Niki, sama mam młodszego chłopaka i powiem Ci, że faktycznie ta różnica wieku jest bardzo wyczuwalna, dlatego planuje z nim zerwać. Ja bym się na twoim miejscu zastanowiła, bo tacy chłopacy często są mniej dojrzali i ciężko jest się dogadać w wielu sprawach.

  3. Mój chłopak jest ode mnie minimalnie niższy i nikt na to nie narzeka. Bardzo dobrze nam ze sobą i nie zwracamy na to uwagi, chociaż czasem obydwoje się z tego wygłupiamy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj