Źródło: Pinterest

Znacie się od dłuższego czasu, czujesz się świetnie w jego towarzystwie i zaczynasz się zastanawiać, czy może nie warto spróbować czegoś więcej? Sprawdź!

Związek z przyjacielem – za i przeciw!

TAK. Przyjaciel zna Cię bardzo dobrze, więc wie co sprawia Ci radość, a co denerwuje. Dzięki czemu nie będziecie musieli się docierać, a więc ominie Was wiele kłótni.

NIE. To, że znacie się tak dobrze, ma niestety również swoje minusy. Nie możecie się wzajemnie odkrywać, więc ciężko będzie mu Ciebie zaskoczyć i odwrotnie.

TAK. Znasz jego wady i je tolerujesz. Nie ma więc obaw, że po kilku miesiącach okaże się, że jakieś jego zachowanie doprowadza Cię do szału.

NIE. Przyjaciel zna Twoją przeszłość, wszystko na temat poprzednich związków, nieudanych znajomości. To może mieć znaczenie w przypadku ewentualnych kłótni.

TAK. Czujesz się przy nim bezpieczna. Zapewne Twoi rodzice zdążyli go poznać, więc również oni powinni mieć do Was większe zaufanie i być o Ciebie spokojniejsi.

NIE. Zazwyczaj, gdy sprzeczałaś się z kimś, to szłaś do niego po radę jak postąpić. Teraz, gdy kłótnia dotyczy Was obojga, może być ciężko dojść do porozumienia, jeśli będziesz postępować zgodnie z jego wcześniejszymi wskazówkami. Chyba, że zawsze radził Ci odpuszczać 🙂

TAK. Ponieważ się dobrze znacie, nie powinniście mieć nigdy dylematu jak spędzić czas, co zjeść na obiad czy co kupić sobie na urodziny.

NIE. Możesz odczuwać pewien dyskomfort, w momencie kiedy nie będziesz już mogła dzielić się wszystkimi sekretami ze swojego życia z chłopakiem z obawy przed tym, że źle Cię oceni.

TAK. Skoro on zasłużył na miano Twojego przyjaciela, to musi być wyjątkowy. Poza tym jeśli czujecie do siebie coś więcej, Wasz przyjaźń już nigdy nie będzie taka jak wcześniej.

NIE. Zna Twoje wady. Wszystkie. Są kwestie, które poruszasz tylko z przyjacielem, a o których niekoniecznie powiedziałabyś chłopakowi. Sytuacja komplikuje się kiedy Twój przyjaciel staje się nagle Twoim chłopakiem.

TAK. Właściwie każdy związek powinien opierać się na przyjaźni. Jeśli dobrze się czujecie w swoim towarzystwie i poczuliście do siebie coś więcej, to chyba warto spróbować. Zmiana Waszych relacji wcale nie musisz oznaczać końca przyjaźni. Nawet jeśli z pewnych rzeczy nie będziesz mogła już się zwierzać, to i tak warto zaryzykować i walczyć o swoje szczęście :)

Uważasz, że warto wiązać się z przyjacielem? Daj nam znać w komentarzu!

Związek z przyjacielem

1 KOMENTARZ

  1. Zaryzykowałam i tak oto jestem w szczęśliwym związku o którym nawet nie śmiałam śnić 😀 to, że wcześniej byliśmy najlepszymi przyjaciółmi dało nam to, że nie mamy przed sobą nic do ukrycia i wiemy o sobie wszystko 😀 Odkąd się poznaliśmy (a było to prawie 4 lata temu) W OGÓLE się nie pokłóciliśmy 🙂 mam nadzieję, że przetrwa to na dłużej ^^

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj