pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

Podoba Ci się Twoja przyjaciółka? Masz wrażenie, że czujecie do siebie to samo? Zastanawiasz się czy warto to zmieniać? Dzisiaj przeanalizujemy wady i zalety takiej relacji.

Z pewnością większość z Was miało było kiedyś w takiej relacji. W końcu przyjaźń damsko-męska to dość popularne zjawisko. Czasami jednak znajomość się pogłębia…

Masz obok siebie dziewczynę, z którą uwielbiasz spędzać czas. Znacie się od dawna. Nabijacie się wzajemnie ze swoich wad, problemów, głupich wybryków. Wspólnie obgadujecie ludzi. Uwielbiacie sobie dokuczać i wiecie o sobie absolutnie wszystko. Nie macie przed sobą większych tajemnic. Potraficie rozmawiać o totalnie obleśnych rzeczach. Nie wstydzicie się siebie. Możecie gadać ze sobą w nieskończoność. Traktujesz ją jak kumpla i czujesz, że tak jest super.

Pewnego dnia zauważasz, że przecież ona ma taki piękny uśmiech i oczy, w których zawsze błyskają iskierki, gdy Cię widzi. Zauważasz jej krągłości, zaczynasz dostrzegać w niej kobietę. Nagle uświadamiasz sobie, że uwielbiasz słuchać tonu jej głosu, że uwielbiasz jak Cię przytula. Chwilami nie chcesz wypuścić jej z rąk. Od teraz ta chwila może trwać nieco dłużej niż zwykle. Coś się zmieniło. Zaczyna Ci się podobać. Co? Jak to możliwe? Przecież tylko się przyjaźnicie! Odkąd pamiętasz nadajecie na tych samych falach. Wiecie o sobie wszystko. Nie. Stwierdzasz, że nie możecie być razem. Jednak natrętna myśl, że ona Ci się podoba, ciągle wraca. Musisz jej o tym powiedzieć.

Co może pójść nie tak? Ogólnie rzecz biorąc, to sporo rzeczy…

Najpierw musisz to dobrze przemyśleć. Upewnij się, że to uczucie nie jest chwilowe. Następnie wybadaj sytuację, czy Twoja przyjaciółka też może czuć do Ciebie to samo. Możesz jej o tym powiedzieć, ale licz się z tym, że nie zawsze uczucie zostanie odwzajemnione. Przemyśl to dobrze, czy chcesz ryzykować przyjaźń, bo po wyznaniu uczuć często może być dziwnie, inaczej. Nie każdy dobrze to przechodzi. W najgorszym wypadku wylądujesz we friendzone. Niestety życie jest nieprzewidywalne i często daje nam po głowie. Zawsze możesz spróbować, ale musisz liczyć się z konsekwencjami. Jeśli to prawdziwa przyjaźń, to uczucie przetrwa i taką próbę.

Podsumujmy więc teraz wady i zalety związku z przyjaciółką.

Zalety:

  • długa przyjaźń świadczy o szczerości, a Wasza relacja jest trwała,
  • macie wspólnych znajomych i wspólne zainteresowania,
  • czujecie się przy sobie bezpiecznie,
  • wiecie, czego możecie się spodziewać po drugiej osobie.

Wady:

  • nie będziecie mieli możliwości poznania siebie,
  • wiecie o sobie wszystko (kłótnie mogą być bardzo ciężkie),
  • kiedy się pokłócicie, nie poprosicie się wzajemnie o radę,
  • nieudany związek może się okazać końcem waszej relacji.

Związek z przyjaciółką może być dobrym pomysłem. W końcu każda relacja powinna opierać się na przyjaźni. Warto to jednak wpierw dobrze przemyśleć, bo może się okazać, że to tylko chwilowe zauroczenie.

Chłopaki, co sądzicie? Podoba Wam się przyjaciółka i nie wiecie co zrobić? Może jesteście tymi szczęściarzami i teraz żyjecie w udanym związku? Odpowiadajcie w komentarzach!

7 najlepszych sposobów na zaimponowanie dziewczynie

pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj