ciekawostki o Norwegii
Pexels

W tym wpisie znajdziecie 10 ciekawostek dotyczących Norwegii.

Norwegia to kraj, który znajduje się w północnej Europie. Nie od dziś wiadomo, że wielu ludzi z Polski imigruje właśnie do Norwegii, w pogoni za lepszym bytem. W tym wpisie podzielimy się z Wami kilkoma ciekawostkami o tym kraju.

10 ciekawostek o Norwegii CZĘŚĆ #1

Na początku warto zaznaczyć, że część przedstawionych poniżej ciekawostek to po prostu stereotypy.

#1. Norwegia to tak naprawdę Królestwo Norweskie, które jest monarchią konstytucyjną, a głową tego państwa jest król Harald V.

#2. Norwegia jest około 1,2 razy większa od Polski, a i tak…

#3. zamieszkuje ją tylko niespełna 5,5 miliona osób, z czego…

#4. najwięcej jest Norwegów, a zaraz po nich Polaków.

#5. Norwegia to chłodny kraj, w którym średnia temperatura w lecie nie przekracza nawet 20°C.

#6. W Norwegii już od dawna obowiązuje niedziela niehandlowa, a w soboty sklepy są zamykane bardzo wcześnie.

#7. Posiadanie samochodu i poruszanie się nim jest dość drogie, pomimo tego, że Norwegia jest jednym z największych eksporterów ropy naftowej.

#8. Za złamanie przepisów ruchu drogowego grożą wysokie kary – pijany kierowca automatycznie trafia do więzienia na okres 30 dni, a za przekroczenie prędkości kary są bardziej surowe niż za posiadanie narkotyków.

#9. Norwegowie dość często są uznawani za dziwaków oraz nieuprzejmych, a tak naprawdę to bardzo miły naród. Nie warto się przejmować tym, że ktoś nie usiądzie koło nas w autobusie czy nie odpowie na nasze ?cześć” na ulicy, gdyż Norwegowie cenią sobie przestrzeń osobistą i życie prywatne.

#10. Prawdziwe oblicze Norwegów można poznać w piątkowe popołudnie czy sobotni wieczór, kiedy to mogą się zabawić, więc najczęściej udają się na imprezy.

Jeśli byliście kiedykolwiek w Norwegii, koniecznie dajcie znać w komentarzu czy zgadzacie się z wyżej wymienionymi ciekawostkami. A może zaobserwowaliście coś całkowicie innego?

Polecamy: 20 ciekawostek ze świata, które powinnaś znać! CZĘŚĆ 2

ciekawostki o Norwegii
Pexels

7 KOMENTARZE

  1. Mieszkam w Norwegii już prawie 11 lat, i tak, kiedyś nie było tutaj za dużych upałów, lecz teraz w lato jest tutaj ponad 20 stopni, czeestooo.

    A jeśli chodzi o zamknięcie sklepów w sobote, to nie jest to AŻ tak wcześnie, około godziny 18 zazwyczaj.

  2. Byłam na północy Norwegii, kiedy jest odpływ można chodzić po dnie a jak jedzie się blisko krawędzi drogi z wodą czasami woda ma piękny turkusowy kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj