Wprowadź w życie 10 prostych zasad, które sprawią, że będziesz czuć się i wyglądać zdrowiej.

10 zasad zdrowego stylu życia

5 posiłków dziennie. Dzięki temu podkręcisz swój metabolizm i łatwiej będzie Ci schudnąć.

Śniadanie to podstawa. Nigdy nie wychodź z domu z pustym żołądkiem. Śniadanie dodaje nam energii na cały dzień, dlatego powinno składać się z pełnowartościowych składników.

Na przekąskę – warzywa. Możesz je chrupać do woli, bez obaw o swoją sylwetkę. Ponadto warzywa zawierają wiele cennych witamin, których Twój organizm potrzebuje, żeby prawidłowo funkcjonować. Warto je jeść dla piękniejszej skóry, włosów i paznokci.

Uwaga na cukier i kalorie. Dietetyczne produkty typu light, bardzo często mają wiele niezdrowych zamienników cukru. Pamiętaj, aby ZAWSZE czytać etykiety produktów.

Wolne jedzenie. Dokładnie przeżuwaj każdy kęs, aby łatwiej trawić posiłki. Długie jedzenie ma jeszcze jedną zaletę – informacja o tym, że jesteśmy najedzeni, trafia do naszego mózgu dopiero po 20 minutach, dlatego im wolniej to robisz, tym mniej zjesz i szybciej poczujesz się najedzona.

Pij wodę. 2 litry to minimum. Pomaga chudnąć, a także nawilża skórę od środka, dzięki czemu jest ona bardziej napięta.

Aktywność fizyczna. Postaraj się ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu przez minimum 40 minut. Nie ważne co wybierzesz, po prostu się ruszaj! Wysiłek uwalnia endorfiny, a Ty będziesz szczęśliwsza.

Mniejsze porcje. Często czujesz się ociężała i przejedzona? Zmniejsz porcje! Zacznij stopniowo, aby Twój organizm nie przeżył szoku. Skorzystaj też z naszego triku i jedz na mniejszym talerzu! Do Twojego mózgu trafi informacja, że masz pełen talerz, czyli powinnaś być najedzona taką porcją.

Produkty lepszej jakości. Staraj się jeść jak najwięcej świeżych i nieprzetworzonych produktów. Namów rodzinę do zmiany nawyków, a wyjdzie Wam to wszystkim na zdrowie. Zrezygnuj z jedzenia na mieście i zacznij gotować w domu. To może być świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi – połączycie przyjemne z pożytecznym.

Wytrwałość. Szukaj motywacji i po prostu się nie poddawaj!

Źródło zdjęć: http://cudne.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here