Źródło: Pinterest

W tym wpisie przedstawiamy Wam jedne z lepszych książek Fantasy dla młodzieży.

Najlepszym sposobem, aby oderwać się od czasem nudnej i szarej rzeczywistości, jest sięgnięcie po książkę. W tym wypadku najłatwiej jest wybrać coś z gatunku Fantasy, gdyż już od pierwszych stron możemy zatopić się w bajkowych krainach, magicznych miasteczkach, poznać nieograniczoną wyobraźnię twórcy, a następnie się w tym wszystkim zatracić.

Dobre książki Fantasy potrafią trzymać w niepewności do ostatniej strony, a ponadto czyta się je z łatwością, a my sami niebywale szybko stajemy się częścią danej historii i z uwagą śledzimy dalsze poczynania głównych bohaterów. Przedstawiamy Wam zatem jedne z  najlepszych (według nas) książek z tego gatunku.

3 najlepsze książki FANTASY

#1. ?Okrutny książę”, Holly Black

Jest to trylogia, której akcja rozgrywa się w królestwie Elfów. To kraina, w której ludzie nie mają prawie żadnych praw, a czasem są nawet siłą ściągani do Elysium i wykorzystywani do służby. Jude Duarte jest śmiertelniczką, która jest okropnie traktowana przez zamożnych elfów, w szczególności przez przystojnego, ale i okrutnego księcia Cardana. Jest to książka pełna intryg, żądzy władzy i niespodziewanych wydarzeń. Jej fenomen zawdzięcza również połączeniu romansu z nieustanną akcją.

2.  ?Dom Ziemi i Krwi. Księżycowe Miasto”, Sarah J.Mass

Ta seria składa się z dwóch części. Historia osadzona jest w magicznym świecie Cresent City, gdzie główna bohaterka o imieniu Bryce, czerpie z życia pełnymi garściami. Nocą imprezuje, za to w ciągu dnia jest sprzedawczynią artefaktów. Dziewczyna jest w połowie człowiekiem, a w połowie Fae. Pewnego dnia dochodzi do brutalnego morderstwa, które wstrząsa całym miastem. Jest to powieść, której akcja rozwija się dość wolno – musimy się nieco zagłębić w przedstawiany i opisywany świat, lecz zdecydowanie warto przeczytać ją od początku do końca.

3. ?Dwór Cierni i Róż”, Sarah J.Mass

Jest to opowieść o dziewiętnastoletniej dziewczynie o imieniu Feyra. Jest ona łowczynią, która podczas polowania zabija wilka. Jednak ten czyn nie uchodzi jej na sucho, gdyż niedługo potem musi odpłacić się za to Tamlinowi, okrutnej bestii. W tej serii możemy spodziewać się powoli kwitnącego romansu, jak i narastającej akcji. Polecamy również serię ?Szklany Tron”, od tej samej autorki.

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj