image
Fot. Shutterstock

Depilacja, czyli usuwanie niechcianych włosków to popularna czynność pielęgnacyjna, której wiele kobiet poddaje się w gabinetach piękności lub stosuje samodzielnie w domu. Nie każda jednak wie, jakie metody depilacji będą najskuteczniejsze i najbardziej długotrwałe. Czy istnieją jakieś minusy depilacji, o których warto wiedzieć zawczasu? Czy w niektórych przypadkach warto wziąć pod uwagę jakieś przeciwwskazania? Podpowiadamy!

Najprostszy i najtańszy sposób, czyli maszynka do golenia

Maszynka do golenia to najprostszy sposób na depilację w domu. Jest to metoda tania – nie wymaga zakupu drogich sprzętów, a dodatkowo jest bardzo skuteczna. Decydując się na tę metodę, wystarczy jedynie nałożyć niewielką ilość pianki do golenia lub żelu pod prysznic na zwilżoną skórę w celu zwiększenia poślizgu maszynki. Należy również pamiętać, by golić włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Niestety, ta metoda ma swoje wady ? jej efekty są niezwykle krótkotrwałe, bo utrzymują się maksymalnie 3 dni. Innym minusem golenia włosów mogą być utrzymujące się, miejscowe podrażnienia skóry.

Osiągnij długotrwały efekt poprzez użycie depilatora elektrycznego lub urządzenia do depilacji światłem

Jeśli chcesz cieszyć się gładką skórą przez wiele tygodni, postaw na depilator elektryczny. Urządzenie jest bardzo proste oraz bezpieczne w użyciu. Inwestując raz, później nie ponosisz już żadnych kosztów. Niestety metoda ta jest dość bolesna, a włoski po depilacji mogą wrastać w skórę.

Inną efektywną metodą na trwałe usuwanie owłosienia w domu jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia do depilacji światłem. Ta metoda, w odróżnieniu od poprzedniej, gwarantuje bezbolesną depilację w domu. Efekty utrzymują się naprawdę długo, bo nawet do pół roku! Niestety, również ten sposób ma pewne wady – urządzenie jest dość drogie, a do tego, w celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów trzeba poddać się całej serii zabiegów.

Skuteczna depilacja przy użyciu wosku

Depilacja woskiem to kolejna, niezwykle skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Włoski usuwane są wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt jest długotrwały, a włoski – z każdą depilacją – coraz słabsze. W jaki sposób wykonuje się tego rodzaju zabieg? Na skórę, specjalną szpatułką nanosi się  rozgrzany wosk, a następnie w to samo miejsce przykleja się kawałek papieru, dokładnie dociskając, zgodnie z kierunkiem porostu włosów. Potem, papier odrywa się szybkim ruchem, w kierunku przeciwnym do rosnących włosków i usuwa je się z miejsca uprzednio pokrytego woskiem. Jest to metoda dość bolesna (szczególnie dla początkujących), jednak efekt gładkiej skóry jest natychmiastowy i trwa bardzo długo. Nie jest jednak polecana posiadaczkom skóry wrażliwej, gdyż może powodować może podrażnienia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do pękania naczynek i powstawania pajączków.

Depilacja w domu to czynność, którą można bez problemu wykonać samemu ? w zależności od preferencji i indywidualnego progu bólu. Jeśli nie chcesz inwestować w drogie, profesjonalne sprzęty, postaw na maszynkę do golenia. Jeżeli natomiast zależy ci na długotrwałym efekcie, pomyśl nad zakupem depilatora elektrycznego lub urządzenia do depilacji światłem. Produkty te znajdziesz np. na stronie empik.com: https://www.empik.com/agd/urzadzenia-do-pielegnacji/depilatory,51011002,s

Skuteczną metodą jest również depilacja woskiem, jednak sposób ten jest dość bolesny. Co więcej, nie jest on polecany w przypadku skóry wrażliwej, gdyż może powodować podrażnienia.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj