Błędy w pielęgnacji włosów
Błędy w pielęgnacji włosów

W tym wpisie znajdziesz 5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji włosów.

Każda z nas marzy o pięknych włosach, niestety często popełniamy nieświadomie błędy, przez które nasze kosmyki są w słabej kondycji. Sprawdź, czego należy unikać, aby Twoje włosy były w dobrym stanie.

5 błędów w pielęgnacji włosów

#1. Nakładanie zbyt dużej ilości odżywki

Wiele nastolatek nie wyobraża sobie pielęgnacji włosów bez stosowania odżywki. Nawyk używania tego kosmetyku jest dobry, pod warunkiem, że nie przesadzamy z ilością nakładanego produktu. Zasadę co za dużo, to niezdrowo, warto praktykować w każdej dziedzinie, nawet tej. Nadmiar odżywki obciąży i sklei włosy, przez co szybciej staną się przetłuszczone i będą wyglądały niechlujnie.

#2. Spłukiwanie szamponu gorącą wodą

Nie ma nic przyjemnego w polewaniu głowy zimną wodą, ale gorąca wpływa niekorzystnie na włosy. Fryzjerzy zalecają spłukiwanie szamponu letnią wodą – domyka ona łuski, dzięki czemu kosmetyki mają szansę wniknąć w głąb włosów i nie pobudza gruczołów łojowych do nadmiernej produkcji sebum.

#3. Ciasne związywanie włosów

Modę na wysoko upięte włosy wylansowała Ariana Grande. Choć wiele nastolatek chętnie naśladuje jej look, lepiej nie robić tego przez cały czas. Ciasne związywanie włosów przyczynia się do ich wypadania, a w dłuższej perspektywie może nawet powodować bóle głowy!

#4. Zbyt szybkie spłukiwanie odżywki

Żyjemy w ciągłym biegu, wszystko robimy bardzo szybko, a więc oczekujemy również szybkiego działania od naszych kosmetyków. W przypadku odżywki do włosów, nie należy jednak niczego przyspieszyć. Skrócenie czasu trzymania produktu na włosach znacznie obniży skuteczność jego działania. W efekcie po prostu marnujemy kosmetyk.

#5. Rozczesywanie mokrych włosów

Świeżo umyte włosy mają rozchylone łuski, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia. Zanim potraktujesz je grzebieniem lub szczotką, pamiętaj o nałożeniu odżywki (o ile nie zrobiłaś tego wcześniej). Dzięki temu włosy staną się bardziej śliskie, co zabezpieczy je przed uszkodzeniem.

Zdarzyło Ci się popełnić któryś z powyższych błędów w pielęgnacji włosów? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 5 kosmetycznych tipów, które powinnaś znać!

Jak poprawić kondycję włosów
Jak poprawić kondycję włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj