opcje na Facebooku
opcje na Facebooku

Poznaj 5 opcji na Facebooku, o których prawdopodobnie nie miałaś dotąd pojęcia!

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez Facebooka. Codziennie spędzamy na tym portalu wiele godzin, oglądając zdjęcia, czytając posty czy rozmawiając ze znajomymi. Okazuje się jednak, że nawet doświadczeni użytkownicy, często nie znają wszystkich opcji, jakie oferuje popularna platforma. Poniżej znajdziesz 5 z nich.

5 opcji na Facebooku, o których nie miałaś pojęcia!

#1. Kopia zapasowa Twojego profilu

Boisz się, że z jakiegoś powodu mogłabyś utracić wszystkie posty oraz zdjęcia, które dodałaś na swój profil? Możesz temu zapobiec, tworząc kopię zapasową Twojego profilu. Wejdź w Ustawienia, następnie w Ustawienia prywatności i Twoje informacje na Facebooku. Znajdziesz tam opcję ,,Pobierz informacje profilowe”, a po wyświetleniu szczegółów, będziesz mogła wybrać, co konkretnie chcesz pobrać, w jakim formacie i z jakiego przedziału czasowego.

#2. Zapisywanie postów na później

Trafiłaś na ciekawy artykuł, ale nie masz czasu go przeczytać? A może wyświetlił Ci się filmik z przepisem na obiad i nie chcesz go zgubić? Skorzystaj z opcji zapisywania postów na później. Wystarczy kliknąć w trzy kropki, zlokalizowane w lewym, górnym rogu, a pierwsza dostępna opcja, jaka się wyświetli, to ,,zapisz post” bądź ,,zapisz rolkę”. Facebook oferuje tworzenie kolekcji, tak abyś mogła posegregować zapisane materiały.

#3. Automatyczne odtwarzanie filmów

Denerwuje Cię to, że filmy, które wyświetlają się na Twojej tablicy, automatycznie zaczynają się odtwarzać? Możesz tę opcję wyłączyć. Wejdź w Ustawienia i prywatność, a następnie w Ustawienia. Wybierz zakładkę Filmy i wyłącz Automatyczne odtwarzanie filmów.

#4. Ustawienia statusu „In memoriam”

Choć mało kto o tym myśli, warto zastanowić się, co będzie z naszym kontem po naszej śmierci. Jeżeli wolisz uniknąć sytuacji, że Twoje konto zostanie zasypane wirtualnymi zniczami, a bliscy będą musieli to oglądać, to możesz tego uniknąć. Opcja Ustawienia statusu ,,In memoriam” umożliwia wybranie osoby, która będzie mogła zarządzać Twoim kontem i (między innymi) usunąć Twój profil, gdyby zaszła taka potrzeba.

#5. Preferencje dotyczące reklam

Denerwują Cię liczne reklamy na Facebooku? Na to niestety niewiele można poradzić, ale możesz za to ograniczyć wyświetlanie kreacji firm, które Cię nie interesują. Możesz również sprawić, w które reklamy kliknęłaś i sprawdzić, na jakiej podstawie znalazłaś się w grupie odbiorców danego reklamodawcy.

opcje na Facebooku
opcje na Facebooku

Źródło tekstu: https://innpoland.pl/186610,malo-znane-funkcje-facebooka-z-jakich-opcji-warto-korzystac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj