sposoby na piękne włosy
Źródła: https://favim.com/image/7029055 || https://favim.com/image/7090573

Marzysz o pięknych i wygładzonych włosach? W tym wpisie znajdziesz TOP 6 sposobów, dzięki którym osiągniesz zamierzony efekt!

Każda z nas marzy o pięknych, zdrowych włosach, jednak zabiegi, jakim je poddajemy, nie wpływają na nie korzystnie. Suszarka, prostownica czy lokówka to gadżety, z którymi ciężko nam się rozstać, a to właśnie one powodują, że nasze kosmyki stają się przesuszone i zaczynają się rozdwajać. Poniżej przedstawiamy najlepsze sposoby na pielęgnację włosów.

6 TOP sposobów na piękne włosy

#1. Stosuj kosmetyki odpowiednie dla Twoich włosów

Produkt, który sprawdza się u Twojej koleżanki, nie musi zadziałać u Ciebie. Używanie nieodpowiednich kosmetyków może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zacznij od sprawdzenia porowatości swoich włosów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym wpisie:

#2. Osuszaj włosy bawełnianą koszulką

Może wydawać Ci się to zbędne, ale ze zniszczonymi włosami należy obchodzić się delikatnie. Szorstki ręcznik może przyczynić się do łamania końcówek, dlatego po każdym myciu owijaj głowę koszulką z bawełny.

#3. Ogranicz użycie suszarki

Kiedy tylko możesz, staraj się suszyć włosy bez użycia suszarki. Jeśli naprawdę musisz skorzystać z tego urządzenia, ustaw strumień powietrza na chłodny, aby dodatkowo nie osłabiać kosmyków.

#4. Rozczesuj włosy delikatnie

Rozplątywanie włosów łatwiej wykonać na mokrych kosmykach, jednak należy robić to delikatnie, najlepiej przy pomocy drewnianego grzebienia w szeroko rozstawionych ząbkach.

#5. Działaj na końcówki

Włosy u nasady są najczęściej odpowiednio nawilżone, dlatego nakładanie odżywek i masek na całą ich długość nie ma sensu. Zdecydowanie lepiej jest się skupić na końcówkach, bo to właśnie one wymagają najwięcej zabiegów pielęgnacyjnych.

#6. Podcinaj końcówki co 1-2 miesiące

Podcinanie końcówek co 6-8 tygodni sprawi, że włosy będą wyglądały zdrowo i będą się znacznie lepiej układać od nasady aż po same końce.

Czytaj także: Domowy sposób na szybki porost włosów

sposoby na piękne włosy
Źródło: https://weheartit.com/entry/288888284

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj