Źródło: Pinterest

Poznaj 6 zasad, którymi warto się w życiu kierować, by być bardziej szczęśliwą.

Chciałabyś być w życiu szczęśliwsza? Wiele zależy od Twojego podejścia! Jeśli będziesz pozytywnie nastawiona i nauczysz się czerpać radość nawet z najmniejszych drobiazgów, to szybko zauważysz, że otaczający Cię świat jest po prostu piękny, ludzie nie są tacy źli, a dołowanie się to nic innego jak strata czasu. Jeśli chciałabyś sprawić, aby Twoje życie było szczęśliwsze, to mamy dla Ciebie 6 zasad, które powinnaś zacząć stosować.

6 zasad, którymi warto się w życiu kierować

Oto nasz przepis na bardziej udane (i szczęśliwe) życie.

#1. Nie zazdrość innym

Zazdrość to bardzo zła cecha, chyba że motywuje nas do działania. Jeśli zazdrościsz koleżance sukcesu i dzięki temu sama masz motywację, żeby coś osiągnąć, więc zaczynasz ciężko pracować, to nie ma w tym nic złego. Gorzej jeśli Twoja zazdrość przeradza się w zawiść i zamiast zrobić coś ze swoim życiem, wolisz obgadywać koleżankę i snuć domysły jak udało jej się to zrobić (pewnie ktoś jej pomógł albo miała głupia szczęście). Nie tędy droga.

#2. Cały czas się rozwijaj

W szkole uczymy się wielu (z pozoru) niepotrzebnych rzeczy, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co może nam się kiedyś przydać. Szkoła to jedno, ale warto robić coś więcej! Odkrywaj w sobie pasje, ucz się języków, a nie będzie to czas stracony.

#3. Bądź dobra dla innych

Dobro wraca, pamiętaj o tym. Oczywiście nigdy nie powinnaś dawać się wykorzystywać, a w życiu nieraz spotkasz ludzi, którzy będą chcieli Cię wykorzystać. Miej oczy szeroko otwarte. Jeśli jednak ktoś naprawdę potrzebuje pomocy, nigdy mu jej nie odmawiaj. Być może kiedyś role się odwrócą i to Ty będziesz w potrzebie.

#4. Pracuj ciężko

Nie trać czasu na głupoty. Social media, serial, wylegiwanie się w łóżku – każdy z nas tego czasem potrzebuje. Nie pozwól jednak, by tak wyglądał każdy Twój dzień. Znajdź sobie hobby, wymyśl sposób na zarobienie pieniędzy lub zaangażuj się w wolontariat. Możliwości masz wiele, a ludzie ambitni osiągają w życiu więcej niż leniuchy.

#5. Nie hejtuj

Mamy wrażenie, że hejtowanie stało się ostatnio bardzo modne. Wiele osób czerpie satysfakcję z tego, że mogą wbić komuś szpilkę. Tylko po co? Hejtowanie nielubianej koleżanki może przynieść wiele złego, a chyba nikt nie chciałby mieć czyjegoś zdrowia lub życia na sumieniu, prawda? Czasami warto postawić się na miejscu osoby, którą chcielibyśmy skrytykować. Możliwe, że ona wcale nie jest taka zła/głupia/wredna. Może ma problemy w domu? Jest chora? Ma gorszy dzień? Nikt nie jest idealny. Hejtowanie celebrytów lub blogerek zupełnie mija się z celem. Co więcej, działa tylko na korzyść tych znanych osób – im więcej wejść i komentarzy, tym lepsze statystyki i większe zarobki Chyba nie taki jest cel hejtowania, prawda? Nie lubisz kogoś – nie czytaj o nim plotek. Nie podoba Ci się stylizacja jakiejś blogerki – zamknij jej bloga i po sprawie. Szkoda marnować czas na obrażanie innych, bo z tego nikt nie będzie miał żadnych korzyści.

#6. Doceniaj drobiazgi

W codziennym pędzie i pogoni za marzeniami, często zapominamy o tym, żeby się zatrzymać i docenić otaczający nas świat. Masz w życiu wiele rzeczy, za które mogłabyś podziękować. Pomyśl sobie ile jest osób, które Ci zazdroszczą. Zdrowie, rodzina, dach nad głową, to tylko niektóre z nich. Codziennie warto znaleźć choć jedną rzecz, za którą możemy być wdzięczni. Dzięki temu zdamy sobie sprawę z tego, jak wielkimi szczęściarzami jesteśmy.

szczęśliwe życie

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj