uroda

Oto najczęściej popełniane błędy makijażowe. Omijaj je szerokim łukiem!

9 najczęstszych błędów makijażowych!

1. Zbyt ciemny podkład. Podkład powinien być jak najbardziej bliski odcieniowi skóry na twarzy. Źle dobrany podkład postarza, odcina się od szyi i wygląda nieestetycznie. Jeżeli nie jesteś pewna co do koloru podkładu, lepiej weź ten jaśniejszy. Podkład należy sprawdzać np. na policzku. Na ręce kolor naszej skóry jest inny niż na twarzy!

2. Nienaturalne brwi. Każda z nas jest inna. Jedna jest fanką ciemnych brwi, druga woli delikatnie podkreślone. Pamiętajmy jednak, aby brwi nie były zbyt ciemne, gdyż wtedy wyglądają sztucznie. Podobnie dzieje się, gdy brwi są zbyt mocno wyskubane lub mają nienaturalny kształt.

3. Podkład zamiast korektora pod oczy. Fluid nie zakryje nam cieni pod oczami, a niestety sprawi, że niedoskonałości będą bardziej widoczne.

4. Kreska a’la Kleopatra. Długość kreski zależy od preferencji. Pamiętajmy jednak, że przesadnie długa jaskółka wygląda tandetnie i źle. Dla początkujących polecamy spróbować narysować kreskę cieniem lub wypróbować patent z taśmą klejącą.

5. Przesada z konturowaniem. Zbyt duża ilość bronzera i różu nie wygląda dobrze. Tyczy się to również rozświetlacza, który powinien rozpromienić naszą twarz, a nie sprawić by świeciła się ona niczym choinkowa bombka.

6. Przerysowane usta. Ostatnio bardzo modne są duże, pełne usta. Dziewczyny dwoją się i troją, aby mieć usta, niczym Kylie Jenner. Pamiętajmy jednak, że wszystko ma swój umiar i zbyt przerysowane usta wyglądają śmiesznie i nieatrakcyjnie.

Czytaj także: Usta Kylie Jenner krok po kroku – tutorial

7. Za jasna pomadka. Pomadki, tak jak większość kosmetyków, trzeba dobrać do koloru naszej cery. Jeżeli wybierzemy za jasny odcień, możemy wyglądać trupio oraz (w przypadku opalonej skóry) tanio!

8. Źle dobrany kolor cieni. Cienie, tak samo jak każdy kosmetyk, musi być odpowiednio dobrany do odcienia naszej skóry i koloru oczu, dlatego nie maluj się ulubionym kolorem na siłę, kosztem dobrego wyglądu.

9. Smugi po tuszu do rzęs. Nieraz zapewne przydarzyło Wam się, że mascara zostawiła po sobie nieciekawe smugi. W takiej sytuacji najlepiej jest, usunąć je delikatnie patyczkiem do uszu namoczonym w płynie do demakijażu.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here