Automaty do gier, czyli sloty, dostępne w internetowych serwisach hazardowych i kasynach online, cieszą się największą popularnością ze wszystkich odmian hazardowej rozrywki. Graczy przyciągają proste i klarowne zasady, wciągająca mechanika gry, bogata szata graficzna i oprawa dźwiękowa oraz rozbudowana fabuła. Do tego dochodzą różnego rodzaje bonusy, jackpoty, mnożniki oraz kumulacje wygranej i mini wyzwania podczas gry. Pojawia się zatem pytanie, jak działają automaty do gry i czy dają realne szanse wygranej?

Sloty – czym są automaty do gier online?

         Sloty, czyli automaty do gier dostępne w internetowych serwisach hazardowych i kasynach online, to maszyny wideo, których bębny kręcą się po uruchomieniu, losując układy złożone z dostępnych w grze symboli. Wylosowanie zwycięskiej linii daje wygraną. Linie mogą być poziome lub ukośne, w niektórych automatach to gracz określa ich układ i ilość. Sloty to najpopularniejsza i jednocześnie najmniej skomplikowana forma hazardowej rozrywki online, w której wynik zależy wyłącznie od szczęścia i przypadku, a więc jest całkowicie losowy. Nowoczesne automaty do gier online posiadają bogatą szatę graficzną i oprawę dźwiękową, rozbudowaną fabułę oraz wiele dodatkowych funkcji, jak jackpoty stałe i progresywne, dające bonus do wygranej, a także mnożniki wygranej, mini gry i etapy bonusowe. 

Każdy automat do gry charakteryzuje się takimi współczynnikami jak RTP – czyli zwrot dla gracza, Volatility – czyli zmienność, wpływająca na wysokość i częstotliwość wygranych, a także ImageHit – czyli częstotliwość padania zwycięskich układów w grze, także bezpośrednio skorelowana z wysokością wygranych, jakie gracze mogą uzyskać.

Sloty – wypłacalność i szanse wygranej

         Na ogólną wypłacalność i prawdopodobieństwo wygranej na danym automacie do gry składa się kilka kluczowych czynników. Pierwszy z nich to współczynnik RTP – Return to Player, określający jaki procent stawek wpłaconych przez graczy, wróci do nich w dłuższej perspektywie czasu. Jest on wyrażany procentowo i zwykle oscyluje pomiędzy 90, a 99%, im wyższy tym oczywiściej lepiej, a za dobry wynik uważa się wartość powyżej 95%. Oblicza się go na podstawie kilkuset tysięcy, a nawet kilku milionów sesji gry w trybie demonstracyjnym. Automaty do gier zwykle mają ten współczynnik na poziomie 93-99%. 

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/295056213098923014

Kolejnym kluczowym wskaźnikiem jest Volatility, czyli współczynnik zmienności automatu. Im jest on niższy, tym wygrane padają statystycznie częściej, ale za to o wiele niższe niż w przypadku slotów o wysokiej zmienności, w których gracze wygrywają rzadziej, ale więcej. 

Ostatnim z istotnych współczynników jest wskaźnik ImageHit, określający częstotliwość losowania przez dany automat zwycięskich układów. Im on wyższy, tym wygrane mniejsze, im niższy, tym analogicznie większe. Warto też zwracać uwagę na obecność i rodzaj jackpota w wybranym slocie, szanse na największe wygrane dają gry z Jackpotem progresywnym. Nie jest regułą, że automaty dostarczane do profesjonalnych europejskich serwisów hazardowych, takich jak Ivibet, przez najlepszych i najbardziej renomowanych dostawców gier, mają najwyższą wypłacalność i prawdopodobieństwo wygranej, ale może być to częstą prawidłowością.

Generator liczb losowych RNG – co to?

         W celu określenia wyniku każdego obrotu, automaty do gry używają zaawansowanych algorytmów – generatorów liczb losowych RNG. Zapewniają one losowość i uczciwość wyniku każdej gry, co jest regularnie sprawdzane przez niezależne agencje testujące, takie jak eCOGRA. Czynnikiem świadczącym o uczciwości danego automatu jest procent wypłat, a wysokość wygranych i przypisane im zwycięskie linie znajdują się w tabeli wypłat kasyna.

Największe wygrane w historii slotów

         Najwyższe wygrane na automatach do gry online w historii hazardu internetowego:

  1. 23 miliony dolarów – slot Mega Fortune — wygrana padła w Finlandii, a szczęśliwy gracz obstawił za rekordowo niską stawkę, gdyż pojedynczy spin kosztował go tylko 25 centów.
  2. 22,3 miliony dolarów – slot Mega Moolah — gra na której wielokrotnie padały jedna z najwyższych wygranych w branży, natomiast rekord padł w 2018 roku, po około 50 spinach za stawkę wynoszącą 75 centów.
  3. 19,9 milionów dolarów – slot Mega Moolah — kolejna wygrana na tym automacie, tym razem z Wielkiej Brytanii, 25 centów za jeden spin wystarczyło, żeby osiągnąć tak pokaźny Jackpot.

Jak pokazują fakty, tylko na automatach z Jackpotem progresywnym osiąga się takie kwoty poprzez kumulację wygranej, nawet przy najmniejszej możliwej stawce. Kasyna internetowe zachęcają graczy do dłuższej gry, oferując setki darmowych spinów. Czasem warto zatem uzbroić się w cierpliwość i polować na tę jedną, ale za to bardzo wysoką wygraną.

Należy pamiętać, że uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Uczestnictwo w grach hazardowych dozwolone jest dla osób pełnoletnich.

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj