Błędy które skracają sylwetkę
Błędy, które skracają sylwetkę

Sprawdź, jakie są najczęściej popełniane błędy, które skracają sylwetkę. Unikaj ich, jeśli nie chcesz wyglądać na niższą, niż jesteś w rzeczywistości.

W świecie mody już od dłuższego czasu panuje kult wysokiej sylwetki i smukłej figury. Chociaż każda z nas jest piękna w swojej unikalności, często chciałybyśmy optycznie dodać sobie kilku centymetrów wzrostu. Niestety, nieświadome popełnianie pewnych błędów stylizacyjnych, może sprawić, że nasza sylwetka wyda się krótsza niż jest w rzeczywistości. Oto kilka powszechnych błędów, których warto unikać, jeśli zależy nam na optycznym wydłużeniu figury.

Błędy, które skracają sylwetkę, czyli jak unikać pułapek stylizacyjnych

#1. Niewłaściwa długość spodni

Jeden z najczęściej popełnianych błędów, który sprawia, że sylwetka wydaje się krótsza, jest noszenie spodni o nieodpowiedniej długości. Zbyt długie spodnie, które opadają na buty, mogą skracać nogi. Z kolei zbyt krótkie modele skupiają uwagę na nogach i ich długości. Wybieraj spodnie, które idealnie sięgają kostki, optycznie wydłużając nogi.

#2. Zbyt długie sukienki lub spódnice

Podobnie jak w przypadku spodni, zbyt długie sukienki lub spódnice mogą optycznie skracać sylwetkę. Wybieraj modele kończące się nieco powyżej lub poniżej kolan, aby nogi wydały się dłuższe. Odkryte kostki również dodają lekkości i sprawiają, że figura wygląda na smuklejszą.

#3. Nadmierna ilość wzorów i kolorów

Wzory i intensywne kolory to wspaniałe elementy stylizacyjne, ale ich nadmiar może przytłaczać i skracać sylwetkę. Jeśli zależy nam na optycznym wydłużeniu figury, warto postawić na jednolite, ciemniejsze kolory. Dzięki nim będziesz wyglądać na szczuplejszą oraz wyższą.

#4. Niewłaściwe obuwie

Noszenie butów na płaskim obcasie, które zasłaniają kostki, może sprawić, że nogi wydadzą się krótsze niż są w rzeczywistości. Wybierajmy obuwie, które eksponuje wąską część kostki lub buty na obcasie, które dodadzą kilka centymetrów wzrostu. Unikaj za to butów z paskami na kostkach, aby optycznie nie skracać sylwetki.

#5. Niewłaściwe proporcje ubrań

Balans między górną ,a dolną częścią ciała, odgrywa istotną rolę w optycznym wydłużaniu sylwetki. Unikaj zestawień, w których górna część ubrania dominuje nad dolną lub odwrotnie. Dobrze dobrane proporcje sprawią, że Twoja sylwetka wyda się zharmonizowana, co z kolei wpłynie na optyczne wydłużenie całej postawy.

Dbanie o proporcje, dobieranie odpowiednich długości ubrań, a także unikanie nadmiaru wzorów i kolorów to kluczowe elementy, które pomogą Ci uniknąć błędów stylizacyjnych, skracających sylwetkę. Pamiętaj, że wybór stylizacji powinien być przyjemnością, a eksperymentowanie z modą może przynieść zaskakujące efekty.

Czytaj także: Modne jeansy na 2024 rok: przewodnik po najnowszych trendach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj