Źródło: Pinterest

Twoje włosy są przesuszone? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów.

Przyczyny suchych włosów mogą być różne, a jedną z nich jest nieodpowiednia pielęgnacja. W tym wpisie przedstawiamy najczęściej popełniane błędy, które mogą pogłębiać Twój problem.

Błędy pielęgnacyjne, które wysuszają włosy

#1. Źle dobrany szampon

Nieodpowiednio dobrany szampon może bardzo negatywnie wpływać na stan Twoich włosów. Unikaj produktów z takimi składnikami, jak: SLS, SLES, Propylene Glycol, DEA, MEA, TEA, PEG, PPG.

#2. Stylizacja na gorąco

Często używasz suszarki, prostownicy bądź lokówki? Twoje włosy zdecydowanie nie tego nie lubią. Poddawanie włosów działaniu wysokich temperatur bardzo im szkodzi i mocno je przesusza, dlatego staraj się to robić jak najrzadziej. Pamiętaj również o stosowaniu ochronnej mgiełki.

#3. Nadużywanie suchego szamponu

Suchy szampon potrafi uratować naszą fryzurę w awaryjnej sytuacji, ale zdecydowanie nie powinien być stosowany codziennie! Grozi to nie tylko przesuszeniem włosów, ale również ich zwiększonym wypadaniem.

#4. Farbowanie włosów w domu

Wizja samodzielnego farbowania włosów w domu jest bardzo kusząca ze względu na niższą cenę oraz fakt, że obecnie salony fryzjerskie są pozamykane z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Trzeba mieć jednak świadomość, że taka koloryzacja może bardzo przesuszać włosy, szczególnie jeśli używamy tanich produktów i nie używamy odżywek.

#5. Używanie zbyt wielu kosmetyków naraz

Co za dużo, to niezdrowo. Nakładanie na włosy wielu różnych produktów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jeżeli wydaje Ci się, że robisz tak wiele dla swoich włosów, to może właśnie robisz ZBYT wiele?

#6. Codzienne mycie włosów

Nie wszystkim włosom służy codzienne mycie. Te z tendencją do przesuszania mogą stać się jeszcze bardziej suche. Wypróbuj proste upięcia, zamiast mycia głowy każdego dnia.

Polecamy: Wiosenna pielęgnacja skóry

suplementy na włosy
Źródło: https://favim.com/image/4571163

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj