Źródło: Pinterest

Nowa miłość czy przyjaciółki? Kto powinien być dla Ciebie ważniejszy?

Nowy związek wprowadza w życie odrobinę chaosu. Z jednej strony czujesz nieustającą euforię, chciałabyś spędzać z ukochanym 24h/dobę, a każda rozłąka jest dla Ciebie koszmarem. Z drugiej strony są ONE. Twoje przyjaciółki. Znasz je bardzo długo, więc to oczywiste, że są dla Ciebie bardzo ważne. Czujesz się rozdarta. Nie chciałabyś ich zaniedbywać, ale to przecież oczywiste, że masz teraz dla nich mniej czasu. Jak w takim razie powinnaś się zachować, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie kto jest ważniejszy i czy w ogóle powinnaś się nad tym zastanawiać?

Miłość czy przyjaźń – co jest ważniejsze?

Dotychczas wszystko było proste. Byłaś Ty i one. Spędzałyście ze sobą każdą wolną chwilę, plotkowałyście o chłopakach, doradzałyście w sprawach podrywu i pocieszałyście w razie niepowodzenia. Wszystko się zmieniło, gdy w Twoim życiu pojawił się chłopak. Zakochałaś się i nie widzisz świata poza nim. Przyjaciółki zeszły na dalszy plan i chociaż masz wyrzuty sumienia, to jednak nie chciałabyś rezygnować z randek. Czy to jest okej?

Przede wszystkim: Nikt nie powinien Ci kazać wybierać. Stawianie sprawy w ten sposób to cios poniżej pasa. Obie strony (tzn. Twój ukochany oraz Twoje przyjaciółki) powinny w tej sytuacji wykazać się zrozumieniem. Prawdziwe przyjaciółki nie będą obrażać się, że je zaniedbujesz. Z kolei ten jedyny powinien rozumieć, że oprócz niego masz jeszcze inne życie i chcesz czasem pobyć w babskim gronie.

Zagospodaruj swój czas. Musisz znaleźć też czas dla swoich przyjaciółek. Pamiętaj, że one były przy Tobie w złych momentach i z pewnością jeszcze nie raz będą Cię wspierać. Oczywiście nie powinno być tak, że tylko Ty zabiegasz o spotkania i rozmowy. Równowaga powinna być zachowana, żeby nikt nie czuł, że musi dawać od siebie więcej niż druga strona.

A może lepiej nie porównywać? Każdy z nas potrzebuje i miłości, i przyjaźni. Po co więc porównywać te dwa uczucia i zastanawiać się, które z nich jest ważniejsze? Obie relacje są Ci potrzebne, więc po prostu staraj się o nie dbać najlepiej, jak potrafisz.

Gdybyś jednak bardzo chciała porównywać… Wiele zależy od tego ile masz lat i w jakiej sytuacji życiowej się znajdujesz. Inaczej będziesz na to patrzeć, mając 15 lat, mieszkając z rodzicami i chodząc do szkoły, a inaczej mając lat 25 (lub 35), planując ślub, zakładając rodzinę i chodząc do pracy. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia 🙂 Być może w tym momencie Twoje przyjaciółki są dla Ciebie ważniejsze i nawet początkowa fascynacja ukochanym nie jest w stanie tego zmienić, ale to oznacza, że albo ten chłopak nie jest tym jedynym, albo jeszcze nie myślisz poważnie o przyszłości i ustatkowaniu się 🙂

Co myślicie na ten temat? Może macie inne zdanie niż my? Piszcie w komentarzach!

Chłopak czy przyjaciółkiŹródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. I właśnie mam ten sam problem.. :/
    Jestem w stanie tak zagospodarować czas, że spotykam się raz z przyjaciółkami, a raz z chłopakiem, jednak one i tak twierdzą, że nie mam dla nich czasu.. Jestem z nim od 8 miesięcy i jednak myślimy o nas na poważnie, a przyjaciółki i tak się czepiają, że poświęcam im za mało czasu. Fakt, częściej spotykam sie z chłopakiem, niż z nimi ale nawet przed związkiem nie spotykałam sie z nimi aż tak często. Co mam o tym myśleć?

    • powiedz im jak to wyglada z twojego pkt widzenia. i nie daj sie im zaszczus,ale tez nie pal mostow.zbierz swoje przyjaciolki i chlopaka(jezeli bedzie ci tak latwiej) i opowiedz wszysko tak jak tu.powinni zrozumiec

  2. Chlopcy przychodza i odchodza a przyjaciolki pozostaja na zawsze. Jednak jesli jestes juz w takim wieku np 19 ze zaczynasz myslec o szykaniu stalego partnera to chyba bardziej nim powinnas sie zajac. Moze warto tez sobie zaplanowac ze np tego dnia z nim tego z kupl3mqi sie apotkam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj