Bywasz często zmęczona mimo tego, że ostatnio zbyt wiele nie robiłaś? A może napięty grafik spędza Ci sen z powiek? Czytaj dalej!

Wiele z nas skarży się na zmęczenie. Jego powodem nie zawsze jest brak odpowiedniej ilości snu, czy wypoczynku. Nasz mózg codziennie odbiera bardzo wiele impulsów oraz informacji z zewnątrz. Gdy jest tego za dużo, możemy czuć się wyczerpane i zmęczone.

Jak wiadomo, nie można wyłączyć mózgu. Pracuje on bez przerwy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Często jednak wykonujemy czynności, które właściwie moglibyśmy spokojnie ograniczyć, co przyniosłoby ulgę naszej głowie.

W dobie Internetu, smartfonów i tabletów, większość dnia spędzamy wpatrując się w wyświetlacze telefonów lub monitory komputerów. Brak ruchu i świeżego powietrza, a także sztuczne światło, jest dla naszego mózgu męczące.

Dlatego pierwszą poradą dotyczącą walki ze zmęczeniem jest odłożenie smartfona do kieszeni/torby/plecaka oraz ograniczenie czasu spędzonego w Internecie. Na godzinę (albo chociaż pół!) przed pójściem spać nie oglądaj tv, nie patrz w komórkę, ani komputer. Postaw na wyciszenie i uspokojenie siebie po całym dniu.

Rada nr dwa: Zacznij pić więcej wody. Gdy pijemy mało, nasza krew gęstnieje, krążenie ulega zwolnieniu, nasze ciśnienie spada, a co za tym idzie – nasz mózg otrzymuje mniej tlenu. Pij około 1,5-2,5 litrów wody dziennie.

Rada nr trzy: Dbaj o porządek w miejscu, w którym często przebywasz. Dzięki temu mózg nie będzie rozproszony i będzie mógł bardziej skoncentrować się na tym, co jest ważne.

Rada nr cztery: Ogranicz spożycie słodyczy, produktów z białej mąki i słodzonych napoi. Duża ilość cukru dodaje nam energii, ale niestety tylko na krótko. Cukier w organizmie szybko wzrasta, ale też szybko spada, przez co czujemy się zmęczeni. Spożywaj produkty, które nasycą Cię na długo. Włącz warzywa i owoce do codziennego menu. Są one źródłem cennych witamin, które wspomagają zdrowie oraz wydajność naszego ciała.

Czytaj dalej:

2 KOMENTARZE

  1. Czy niebawem pojawi się post dotyczący prezentu na walentynki?
    I najlepiej pomysły na każdą kieszeń i np dla chłopaka z którym jest się od nie dawna.
    Z góry dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię