Skradnij jej styl: Miley Cyrus
Źródło: Pinterest

Sprawdź, jak świadczy o Twoim stanie zdrowia, Twój kolor języka.

Co kolor Twojego języka mówi o Twoim zdrowiu?

Różowy i gładki

Taki język jest oznaką, że z Twoim stanem zdrowia wszystko jest w porządku. Brak brodawek i przebarwień świadczy o tym, że nie brakuje Ci witamin ani minerałów.

Uwaga! Zbyt gładki język, może świadczyć o niedobrze składników odżywczych.

Czerwony i mięsisty

Bardzo czerwony kolor języka może oznaczać, że masz niedobór witaminy B12 i kwasy foliowego. Wzbogać swoją dietę w dużą ilość zielonych warzyw liściastych.

Faliste krawędzie języka

Mogą oznaczać, że Twój organizm jest odwodniony lub świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. W drugim przypadku należy zwrócić uwagę na inne objawy, takie jak częste siniaki, zmęczenie, wypadanie włosów oraz niskie ciśnienie. Jeśli zaobserwujesz je u siebie, koniecznie udaj się do lekarza. W obu przypadkach należy upewnić się, że pijemy wystarczającą ilość wody.

Popękany język

Pęknięcia mogą pojawić się kiedy jesteśmy młodzi i powiększać się wraz z wiekiem. Zdarza się, że oznaczają one chorobę autoimmunologiczną. Zazwyczaj jednak nie jest to nic groźnego. Mimo wszystko, jeśli masz jakieś wątpliwości skonsultuj się z dentystą lub lekarzem rodzinnym.

Ciemna powłoka na języku

Ciemny kolor języka pojawia się zazwyczaj u osób chorujących na cukrzycę, stosujących antybiotyki lub u osób poddawanych chemioterapii. Najczęściej jednak jest on oznaką niewystarczającej higieny jamy ustnej. Pamiętaj o konieczności stosowania nici dentystycznej, częstym szczotkowaniu zębów i płukaniu ust.

Biała powłoka na języku

Biała powłoka na języku, z dużym prawdopodobieństwem, oznacza obecność pleśniawki w ustach. Taki stan zazwyczaj pojawia się u niemowląt lub u osób z osłabionym układem odpornościowym. U palaczy może oznaczać zmiany przedrakowe. Niezależnie od przyczyny, konieczna będzie konsultacja z lekarzem.

Uwypuklenia i owrzodzenia na języku

Najczęściej przyczyną ich pojawienia się, jest stres. Jeśli niewielkie zmiany, znikają po tygodniu, nie masz powodów do obaw. Jeśli jednak zmiany utrzymują się przez dłuższy czas, a dodatkowo na języku pojawiają się czerwone plamki i rany, należy udać się do lekarza.

Polecamy: Tani i skuteczny sposób na wypryski

Jak nie wyjść na łatwą przed chłopakiem?
Źródło: Pinterest

Źródło tekstu: http://kobieceinspiracje.pl/poradnik/62142,co-mowi-o-twoim-zdrowiu-twoj-jezyk.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj