Brak Ci pomysłu na spędzenie ferii zimowych? W tym wpisie znajdziesz 12 ciekawych propozycji!

Ferie w domu wcale nie muszą oznaczać nudy! Skorzystaj z naszych propozycji, a na pewno 2 tygodnie wolnego nie będą zmarnowanym czasem.

Co robić w ferie zimowe?

#1. Wyśpij s

Od tego powinnaś zacząć 🙂 Jeden lub dwa dni poświęć na odespanie wszystkich zarwanych nocy i zrelaksowanie się. Nie ma przecież nic lepszego, niż kłaść się spać i nie musieć nastawiać budzika. W roku szkolnym śpisz wystarczająco dużo? W takim razie omiń ten punkt.

#2. Spotkaj się ze znajomymi

Być może nie wszyscy wyjechali z miasta. Razem na pewno nie będziecie się nudzić. A może masz kogoś, z kim urwał się kontakt z powodu braku wolnego czasu? Napisz do tej osoby! Macie całe 2 tygodnie na odnowienie znajomości.

#3. Sprawdź, co oferuje Twoje miasto

Większe miejscowości organizują w ferie różne atrakcje dla młodzieży. To może być świetny pomysł na spędzenie czasu i okazja, żeby poznać nowe osoby.

#4. Przeczytaj książkę

Być może nie miałaś na to czasu w ciągu roku szkolnego, więc właśnie masz czas, żeby nadrobić zaległości.

Co robić w ferie zimowe?

#5. Idź na łyżwy albo sanki

Jeśli tylko pogoda na to pozwala, zrób to, co możesz robić tylko zimą 🙂 Nie umiesz jeździć na łyżwach? To świetna okazja, żeby się nauczyć!

#6. Zrób sesję zdjęciową

Zimowa sceneria sama w sobie jest magiczna, dlatego warto uwiecznić ją na zdjęciach. Bez względu na to, czy postanowisz zabawić się w fotografa, czy w modelkę, taka sesja może być świetną rozrywką.

#7. Zacznij ćwiczyć

To ostatni dzwonek, aby zdążyć do lata. Przez te 14 dni zdążysz wyrobić sobie nawyk i jeśli się postarasz, na pewno po feriach uda Ci się kontynuować to, co zaczęłaś.

#8. Naucz się gotować

Ferie to świetny moment, żeby przetestować nowe przepisy kulinarne. Jeśli zaczniesz ćwiczyć, powinnaś też zmienić nawyki żywieniowe. Poszukaj ciekawych przepisów w sieci, a te, które Ci się spodobają, przepisz do zeszytu. Jesteś kreatywna? Stwórz własną książkę kucharską! Możesz to zrobić na komputerze lub w zeszycie. Koniecznie dołącz zdjęcia przygotowanych przez siebie posiłków!

#9. Zbuduj igloo ze śniegu

Zawsze o tym marzyłaś, ale jakoś nie było okazji? To idealny moment, aby spełnić swoje marzenie z dzieciństwa! A może rodzinna bitwa na śnieżki? Spróbuj!

#10. Zrób porządek w pokoju

W roku szkolnym miałaś pewnie sporo wymówek, aby tego nie robić. Ferie to dobry moment, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z Twojego otoczenia.

#11. Naucz się języka

W dzisiejszych czasach języki obce to podstawa, a nauka w szkole rzadko jest owocna. Bez względu na to, kim chcesz zostać w przyszłości, język angielski powinnaś umieć biegle (nawet jeśli Twoja praca tego nie będzie wymagać, na pewno wybierzesz się kiedyś na zagraniczne wakacje, a w najgorszym wypadku obcokrajowiec będzie Cię pytał w Twoim mieście o drogę, więc warto umieć coś więcej niż ,,go” i tłumaczyć drogę na migi). Pół godziny nauki dziennie to nie jest duże wyrzeczenie, a na pewno prędzej czy później Ci się to przyda. Oczywiście ferie to za mało, żeby zdążyć się nauczyć, ale jeśli się wciągniesz, z pewnością po powrocie do szkoły uda Ci się wygospodarować kilka minut dziennie na naukę.

#12. Zrób sobie wieczór filmowy

To dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Urządźcie sobie z tego rytuał i codziennie oglądajcie wybrany przez kogoś film ? najlepiej nich za każdym razem, wybiera go ktoś inny.

A Wy co robicie zazwyczaj w ferie zimowe? Piszcie w komentarzach!

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj