Zastanawiasz się, co możesz robić w Karnawale? W tym wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi!

Dwa dni temu (czyli w Święto Trzech Króli) oficjalnie rozpoczął się Karnawał. To czas szalonych imprez i domówek, dlatego jeśli lubisz się bawić, z pewnością chcesz to jakoś wykorzystać. W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka propozycji, co robić w Karnawale, ale zanim do tego przejdziemy, wyjaśnimy skąd się wywodzi i ile trwa.

Co robić w Karnawale?

Ile trwa Karnawał?

Początek Karnawału przypada zawsze w Święto Trzech Króli, czyli 6.01. Za to koniec okresu zabawy jest ruchomy i zależy od tego, kiedy wypada Środa Popielcowa. W tym roku będzie to akurat 14 luty, czyli Walentynki. Równie dobrze mogłaby to być środa od 5 lutego do 10 marca!

Skąd wywodzi się Karnawał?

Nazwa wywodzi się od włoskiego carnevale, co oznacza ,,żegnać mięso”. Chodzi oczywiście o pożegnanie mięsa przed wielkim postem. Sama idea wywodzi się z kultów płodności i kultów agrarnych. Dawniej wierzono, że im wyżej będzie się skakać, tym wyższe urośnie zboże. Stąd właśnie wzięły się zabawy taneczne w tym okresie. Najbardziej popularny Karnawał odbywa się oczywiście w Rio de Janeiro, ale równie znane są organizowane w Wenecji, na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech.

Co robić w Karnawale?

Oczywiście bawić się! Domówka lub zabawa w klubie to najczęściej wybierane formy świętowania. Jeśli wybierasz się lub sama planujesz zorganizować imprezę w domu to pamiętaj o odpowiedniej muzyce i pysznych przekąskach. To podstawa udanej imprezy. Obowiązkowym rekwizytem są również balony i serpentyny, a jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, załatw kulę dyskotekową! Aby urozmaicić swoją imprezę, możesz zaproponować gościom, aby się przebrali. Wystarczy wymyślić motyw przewodni i upewnić się, że reszta też przyłączy się do zabawy. Co jeszcze robić w Karnawale? Oczywiście faworki! To znak rozpoznawczy tego okresu i większość ludzi nie wyobraża sobie bez nich zabawy.

Co robić w Karnawale?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj