Źródło: https://favim.com/image/4978601/

Boisz się, że to będą kolejne, nudne Święta? Nie tym razem! Sprawdź, co możesz wtedy robić.

Święta to magiczny czas. Czekamy na nie cały rok i z niecierpliwością odliczamy dni, ale często gdy już nadejdą okazuje się, że nie mamy co robić. Tematy do rozmów kiedyś się kończą i wtedy najczęściej siadamy przed komputerem. Szkoda by było kolejne Święta spędzać w ten sposób, dlatego przedstawimy Ci kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu z rodziną.

Co robić w Święta?

#1. Wspólne śpiewanie kolęd. Być może w Twojej rodzinie nie ma takiej tradycji, ale naprawdę warto ją zapoczątkować. Jeśli nie lubicie (lub nie umiecie) śpiewać, możecie puścić po prostu nagranie. A może ktoś z Was ma talent muzyczny i umie grać na jakimś instrumencie? To świetna okazja, żeby poćwiczyć i zorganizować mini koncert. Szczególnie dla starszego pokolenia to może być wzruszający moment.

#2. Gry. Jak często masz okazję, żeby zagrać z rodziną w jakąś grę? Planszówki, karty czy kalambury to doskonała rozrywka zarówno dla młodszych, jak i starszych. Wykorzystaj okazję i spędź trochę czasu z rodziną zamiast marnować go przed komputerem. Zamiast gier możecie także zorganizować jakiś konkurs lub zagrać w zgadywanki. Jesteście zwariowaną i kreatywną rodzinką? Przygotujcie swoje własne świąteczne przedstawienie! Możecie to wszystko nagrać, żeby wspomnienia zostały z Wami na zawsze.

#3. Czytanie / opowiadanie historii. To ciekawy pomysł, szczególnie jeśli masz w rodzinie małe dzieci. Poszukaj kilka bajek albo opowieści lub po prostu je wymyśl. Z pewnością sprawisz młodym tym radość i będą Cię słuchać z zaciekawieniem.

#4. Rodzinny spacer. Po świątecznym obżarstwie najchętniej nie ruszalibyśmy się z miejsca, ale naprawdę warto się zmobilizować i wyjść na spacer. Z rodziną to może być świetna zabawa, jeśli przy okazji zorganizujecie bitwę na śnieżki lub kulig.

#5. Oglądanie filmu. Siedzenie przed telewizorem to nie jest może najlepszy pomysł na spędzanie Świąt, ale mimo wszystko lepiej to robić z rodziną niż samemu 🙂 Zamiast oglądać po raz setny Kevina, poszukajcie innego filmu w bożonarodzeniowym klimacie.

Co robić w Święta?Źródło zdjęć: Favim

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj