Źródło: Pinterest

Nie minęło dużo czasu, a po zapachu Twoich perfum, nie ma już ani śladu? Mamy na to kilka sposobów!

Co zrobić, aby zapach perfum dłużej się utrzymywał?

#1. Aplikuj perfumy w odpowiednie miejsca na ciele

Perfumy należy stosować na miejsca, gdzie pulsuje krew, dzięki czemu zapach będzie się utrzymywał dłużej i mocniej. Popsikaj perfumami wewnętrzne strony nadgarstków, skronie, dekolt, kark, zgięcia łokci i kolan oraz obszar między piersiami. Pamiętaj o tym, aby po perfumowaniu ich nie rozcierać!. Oczywiście stosuj tę regułę z umiarem. Nie musisz (a nawet nie powinnaś) wykorzystywać wszystkich tych miejsc jednocześnie. Najlepiej wybierz trzy oddalone od siebie części ciała i skropl je odrobiną perfum. Często słyszy się także, aby używać perfum za uszami, jednak te miejsca wydzielają dużo sebum, które wymieszane z perfumami może zmienić zapach na niekorzystny.

#2. Nawilżaj skórę

Dziewczyny z tłustą skórą, z reguły dłużej cieszą się zapachem perfum, ponieważ tłuszcz absorbuje zapachy i stopniowo je uwalnia. Jeśli masz skórę suchą, pamiętaj aby często ją nawilżać balsamami i kremami. Jeśli są bezzapachowe, podczas ich smarowania możesz dodać do nich odrobinę perfum, dzięki czemu zapach zostanie z Tobą przez dodatkowy czas.

#3. Spróbuj perfumować włosy i ubranie

Włosy są świetnym nośnikiem zapachów. Wystarczy, że świeżo po umyciu, na jeszcze wilgotne włosy, naniesiesz odrobinę perfum. Możesz też aplikować go na suche włosy, tylko pamiętaj, aby robić to z odpowiedniej odległości, w innym razie zamiast pięknego zapachu, dostaniesz tłuste plamy. Na rynku są też specjalne perfumy do włosów, wiec może zastanów się nad ich zakupem, będą na pewno lepsze dla stanu Twoich kosmyków.

Co do ubrań, niektóre tkaniny, (szczególnie naturalne, takie jak: bawełna, aksamit, jedwab), bardzo chłoną zapachy, więc możesz spróbować nanieść tam niewielką ilość perfum. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością, a także aplikować zapach z pewnej odległości, by uniknąć plam na ubraniach.

#4. Używaj dobrych perfum

Perfumy kupuj w sprawdzonych sklepach, gdzie wiesz, że produkty będą dobrej marki, gdyż wiadomo, że oryginalne pachną dłużej i zupełnie inaczej, niż podróbki. Jeśli nie stać Cię na oryginalne perfumy, wybierz wody toaletowe, które są tańsze. Musisz się jednak liczyć z tym, że ich zapach będzie mniej trwały.

#5. Skuteczny sposób aplikacji perfum

Jeśli chcesz, by zapach perfum równomiernie rozniósł się na ciele, ale równocześnie nie dusił zapachem ludzi wokół, tylko subtelnie pachniał, zastosuj metodę mgiełki: spryskaj perfumami obszar przed Tobą i po prostu wejdź w utworzoną ,,mgiełkę”.

Polecamy: Co zrobić, by poprawić swój wygląd?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj