Źródło: Pinterest

Twój chłopak ma problem z zazdrością? Oto 5 sposobów, które mogą Ci pomóc rozwiązać ten problem.

Choć odrobina zazdrości w związku nie zaszkodzi, to czasem potrafi ona nieźle namieszać i zniszczyć nawet najgorętsze uczucie. Łatwo jest przekroczyć granicę i zamiast pokazać drugiej połówce, że ją kochamy, zacząć uprzykrzać jej życie i kontrolować każdy krok. Jeżeli zachowanie Twojego chłopaka sprawia, że zaczynasz się czuć jak w potrzasku, to ten wpis jest dla Ciebie.

Co zrobić, gdy chłopak jest zazdrosny? 5 skutecznych sposobów!

#1. Porozmawiaj z nim

Jego zazdrość może wynikać z wielu powodów, dlatego rozmowa na ten temat jest dobrym pomysłem. Spróbuj wyjaśnić chłopakowi, że go kochasz i nie ma powodów do zazdrości. Możesz też uświadomić mu, że jego oskarżenia są dla Ciebie krzywdzące. Może zda sobie sprawę z tego, że jego zachowanie jest bezsensowne.

#2. Nie dawaj chłopakowi powodów do zazdrości

Masz wielu kolegów albo utrzymujesz kontakt z byłym chłopakiem? Nie dziw się w takim razie, że Twój ukochany szaleje z zazdrości. Może warto ograniczyć nieco częstotliwość rozmów z osobami, które sprawiają, że Twój chłopak czuje się zagrożony? Postaw się na miejscu swojej drugiej połówki i zastanów czy Ty chciałabyś aby on przyjaźnił się ze swoją ex.

#3. Pokaż mu, że nie ma powodów do zazdrości

Chłopak jest zazdrosny o Twojego przyjaciela? Przedstaw ich sobie. Możesz zorganizować spotkanie w większej grupie, aby nie było niezręcznie, ale warto zaaranżować to w taki sposób, aby mieli oni możliwość porozmawiać. Twój ukochany będzie mógł pokazać Twojemu przyjacielowi, że ,,ma na niego oko?, a jednocześnie pozna go i przekona się, że nie musi czuć się zagrożony.

#4. Bądź cierpliwa

Weź głęboki wdech, a potem wydech. Zamknij oczy i policz do 10. Twój ukochany z pewnością ma mnóstwo zalet i jedną wadę ? zazdrość. Nikt nie jest idealny (nawet Ty :))). Cierpliwie tłumacz i nie dawaj mu powodów, a być może on wreszcie przejrzy na oczy.

#5. Odpłać mu tym samym

Być może ten sposób jest nieco dziecinny, ale jeżeli wszystkie inne metody zawiodły, to co Ci szkodzi spróbować. Zacznij zachowywać się w dokładnie taki sam sposób, jak on. Niech zobaczy, jakie to uczucie, a być może da mu to do myślenia.

Polecamy: Dlaczego nie powinnaś rozliczać chłopaka z jego przeszłości?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj