Zakochał się w tobie kolega, a ty nie wiesz co zrobić, gdyż kompletnie nic do niego nie czujesz? Przygotowaliśmy dla ciebie porady, które pomogą ci w takiej sytuacji.

Co zrobić, gdy kolega zakochał się w Tobie bez wzajemności?

1. Nie wyśmiewaj go. Pamiętaj, że on również ma uczucia i zapewne wiele go kosztuje to, aby otworzyć się przed Tobą. Zawsze postaw się na miejscu chłopaka: co by było, gdyby to ciebie wyśmiał chłopak, w którym jesteś zakochana.

2. Porozmawiaj z nim. Dzięki rozmowie można wiele, dlatego w tej sytuacji jest ona koniecznością. Podczas umowy uważaj na słowa, aby nie zranić chłopaka, który darzy cię uczuciem. Nie wytykaj mu jego wad jako argumentów, dlaczego nie chcesz zaangażować się w związek, ponieważ możesz go zranić. Co w takim razie mu powiedzieć? Prawdę, ale w najbardziej delikatny sposób, jak tylko potrafisz. Powiedz np., że po prostu się w nim nie zakochałaś i to nie w nim jest problem, tylko Ty nie czujesz do niego tego czegoś. Uczuć nie da się wymusić, one przychodzą same z czasem i pomimo tego, że nie będzie to dla niego przyjemne, będzie to mniej bolesne, niż żebyś mu oznajmiła, że nie szukasz chłopaka, kiedy tak naprawdę chciałabyś go mieć, a w późniejszym czasie zobaczyłby cię z innym.

3. Nie zniechęcaj go do siebie na siłę. Nie chcesz chyba, aby myślał, że jest coś z tobą nie tak i by powiedział o tym swoim znajomym. Fakt, możliwe, że wtedy przestanie sobie robić nadzieję, ale czy naprawdę chcesz, by był do ciebie wrogo nastawiony?

4. Nie odcinaj go od siebie od razu. Jeśli od raz zerwiesz z nim kontakt, to może dziwnie wyglądać. Twój kolega prawdopodobnie pomyśli, że w jakiś sposób zraziłaś się do niego. Ograniczenie kontaktu jest dobrym pomysłem, ponieważ dzięki temu, jego uczucia powinny przestać się pogłębiać, a po jakimś czasie, nawet się wypalić. Pamiętaj jednak, aby robić to powoli, tak żeby nie odczuł, że się od niego oddalasz.

5. ,,Przyzwoitość nakazuje nie robić nadziei tam, gdzie jej nie ma”. Jeżeli jesteś pewna, że z tego nic nie będzie, nie dawaj mu nadziei i nie trzymaj go w niepewności. Im szybciej z nim porozmawiasz, tym lepiej.

Co zrobić, gdy kolega zakochał się w Tobie bez wzajemności?

4 KOMENTARZE

  1. Moglibyście wstawić post stylizacje z szarą przylegającą do ciała spódnicą? ^^ Byłabym wdzięczna! <3
    i taką samą spódnicą tylko w różne wzorki ale zależy mi na tym temacie o szarej Dziękuje!! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj