Jesteś bardzo niska i chciałabyś urosnąć? Dowiedz się, czy będąc nastolatką możesz podrosnąć kilka centymetrów.

Pamiętaj, że największy wpływ na to, jaki masz wzrost ma genetyka. Jeśli Twoi rodzice są wysocy, to ty prawdopodobnie również będziesz i odwrotnie. Oczywiście od każdej reguły są też wyjątki, dlatego nie musisz od razu się załamywać. Możesz też spróbować wpłynąć na swój wzrost.

Zacznij od obliczenia, jaki będziesz mieć mniej więcej wzrost w wieku dorosłym. Możesz to zrobić np. na stronie:
http://calcoolator.pl/wzrost_dziecka_w_wieku_pelnoletnosci.html#.

Pamiętaj jednak, że są przypadki, kiedy mama ma np. 160 cm wzrostu, tata 170 cm, a ty możesz mieć np. 175, dlatego nie bierz otrzymanych wyników za pewnik.

jak urosnąć

Oto kilka sposób, które mogą pomóc Ci urosnąć:

Rozciąganie. Czasami rozciąganie pomaga w rośnięciu. Ma ono również jeszcze jedną zaletę – pomaga utrzymać prawidłową postawę, a jak wiadomo wyprostowana, stajesz się wyższa o kilka centymetrów. Oto kilka filmów, które mogą ci w tym pomóc:

Dieta. Podstawą może być dieta bogata w witaminy, minerały oraz białko. Możesz też zacząć stosować suplementy, bogate w te substancje. Jedz ryby, jajka, warzywa, owoce, nabiał.

Nie pal i nie pij. Na pewno nieraz słyszałaś, że od palenia i picia przestaje się rosnąć. Nawet jeśli ta teoria nie jest potwierdzona badaniami naukowymi, to czy naprawdę chcesz ryzykować?

Ruch. Przede wszystkim pływanie oraz skakanie na skakance może pobudzić twój organizm do wzrostu. Unikaj za to zbyt długiego czasu ćwiczenia z ciężarkami.

Wysypianie się. Zdrowy tryb życia i wysypianie się, także może pomóc ci pobudzić wzrost. Ćwicz posturę i stosuj się naszych zasad 😊

Jesteś zadowolona ze swojego wzrostu czy chciałabyś być wyższa?

Źródło zdjęć: Pexels

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię