Jesteś w związku, ale poczułaś coś więcej do innego chłopaka? Sprawdź, czy taka sytuacja zawsze musi oznaczać koniec relacji.

Serce i rozum zazwyczaj nie idą ze sobą w parze. Zdarza się, że poczujemy coś więcej do drugiej osoby, choć jesteśmy już w związku z kimś innym. Czy taka sytuacja musi zawsze oznaczać koniec obecnej relacji? A może to zupełnie normalne, że tak się dzieje?

Czy zakochanie się w kimś innym, będąc w związku, zawsze oznacza koniec?

Uczuciu zakochania towarzyszą często motylki w brzuchu, przyspieszony oddech, a nawet chwilowa nieumiejętność składania logicznych zdań. Te oznaki z czasem przemijają. Co jednak, jeśli pojawią się ponownie, lecz w stosunku do kogoś innego niż nasz obecny partner? Czy to może być sygnałem zakochania się w kimś nowym, a co za tym idzie – oznaczać koniec obecnego związku?

Zakochanie się w kimś innym, będąc w związku, to temat dość złożony. Jeżeli dotyczy on także Ciebie, powinien skłonić Cię do zastanowienia się nad swoimi aktualnymi uczuciami i potrzebami. Czy jest to jedynie kaprys serca, czy może sygnał, że coś wymaga poprawy w obecnej relacji?

Być może obecnie przeżywasz emocjonalny chaos – z jednej strony szczęśliwy związek, z drugiej jednak coś, co sprawia, że czujesz się niepewnie. Może to dotyczyć także Twojego partnera, który również może odczuwać podobne wątpliwości. To uczucie dezorientacji i braku zrozumienia, co się dzieje, może być trudne do zaakceptowania. Pojawia się także pytanie o zdradę emocjonalną, ale warto pamiętać, że zakochanie się w kimś innym niekoniecznie oznacza bycie niewiernym.

Warto zrozumieć, że uczucia względem innej osoby nie zawsze muszą prowadzić do zakończenia związku. To, jak poradzisz sobie ze swoimi emocjami i potrzebami, ma kluczowe znaczenie. Zarówno Ty, jak i Twój partner, musicie mieć świadomość, że uczucia do innej osoby mogą być bodźcem do poprawy Waszej relacji.

Co robić, kiedy zakochasz się w kimś innym, będąc w związku?

1. Nie panikuj

To, że zakochałaś się w kimś innym, nie jest równoznaczne z utratą kontroli nad sobą. Większość osób potrafi zapanować nad swoimi uczuciami, zamiast dać się im ponieść. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, dobrze wszystko przemyśl.

2. Zastanów się, czego pragniesz

Być może Twoje zainteresowanie kimś nowym ma jakiś głębszy powód. Warto byłoby się nad tym zastanowić. Większość z nas zwraca uwagę na atrakcyjność innych osób, ale nie poświęcamy im większej uwagi. Być może Twój obecny związek nie zaspokaja wszystkich Twoich potrzeb.

3. Postaw na szczerą rozmowę

Wypowiedzenie na głos tego, co się czuje, może być bardzo pomocne. W pierwszej kolejności możesz zwierzyć się przyjaciółce. Całkiem możliwe, że spojrzenie na całą sytuację z innej perspektywy pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. Kolejnym krokiem powinna być rozmowa z partnerem. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, musisz być w 100% pewna, co chcesz mu powiedzieć.

Zakochanie się w kimś innym, będąc w związku, to sytuacja, która choć jest trudna, nie zawsze musi oznaczać rozstanie. Jeżeli uczucia względem osoby trzeciej pojawiły się z powodu kryzysu w relacji, może to być bodźcem do zawalczenia o Waszą miłość.

Czytaj także: 5 pułapek w związku, których powinnaś unikać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj