Źródło: Pinterest

Twoje usta są spierzchnięte? Wiemy co może być tego przyczyną.

Problem spierzchniętych ust pojawia się zazwyczaj jesienią oraz zimą. Jeżeli dotyczy on również Ciebie to poniżej znajdziesz możliwe powody występowania tego problemu. Dzięki nim będziesz wiedziała czego unikać, aby problem się nie powtórzył.

Dlaczego masz spierzchnięte usta?

#1. Oblizujesz wargi na dworze

Wiele osób robi to nieświadomie albo wtedy, kiedy czują, że ich wargi wymagają nawilżenia, ale to błąd! W ten sposób zapewniasz sobie przesuszone usta, które ciężko będzie Ci później doprowadzić do ładu. Równie często popełnianą zbrodnią jest skubanie suchych skórek. Prowadzi to do powstawania ranek i następnych odstających skórek, które po chwili stają się suche, więc znowu chce się je oderwać… Nie dopuść do tego, aby wpaść w to błędne koło!

#2. Malujesz usta przez cały czas

Niestety większość szminek ma właściwości wysuszające, nawet jeżeli ich producent zapewnia, że jest zupełnie na odwrót. Często efekt nawilżenia jest tylko na chwilę, a po upływie dłuższego czasu, wargi stają się szorstkie. Jeszcze gorsze działanie ma modna od kilku sezonów pomadka matująca. Staraj się więc używać jej z umiarem.

#3. Pijesz zbyt mało wody

Odpowiednie nawodnienie to podstawa! Pamiętaj, aby wypijać minimum 1,5-2 litrów wody w ciągu dnia, aby Twoja skóra będzie nawilżona i stanie się bardziej sprężysta. Skorzystają na tym również Twoje usta.

#4. Przebywasz w pomieszczeniach z suchym powietrzem

Ciepłe, suche powietrze sprawia, że Twoje usta stają się spierzchnięte. Jeżeli dodatkowo po wyjściu na dwór obliżesz wargi, to możesz być niemal pewna, że skóra na Twoich ustach mocno na tym ucierpi. Staraj się wietrzyć pomieszczenia, w których przebywasz i miej zawsze pod ręką balsam albo wazelinę.

#5. Jesz pikantne potrawy

Ostra papryka, chili, curry, kurkuma, imbir – te wszystkie przyprawy spożywane w dużych ilościach mogą podrażnić delikatną skórę ust. Jeżeli masz przesuszoną skórę to albo postaraj się ograniczyć te przyprawy, albo po ich zjedzeniu dokładnie wytrzyj buzię.

#6. Stosujesz błyszczyki i szminki powiększające usta

Produkty tego typu zawierają w składzie mnóstwo chemii, która (jak się pewnie domyślasz) nie jest zbyt dobra dla Twojej skóry. Zastanów się, czy warto ślepo podążać za modą na uwydatnione wargi i narażać je w ten sposób na przesuszenie oraz podrażnienie.

Polecamy: Pomadki ochronne, które Twoje usta pokochają!

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj