Pewnie nie raz słyszałaś, że nie powinnaś czegoś robić, bo co powiedzą na to inni ludzie. Czy faktycznie warto się tym przejmować? W tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Nie szlajaj się z chłopakami, chodź do kościoła, noś dłuższe sukienki… bo ludzie będą gadać. Przykładów można by wymieniać w nieskończoność. Pewnie sama słyszałaś już ten argument co najmniej kilka razy w życiu. Zjawisko to jest widoczne szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie każdy każdego zna, choć oczywiście nie jest to regułą.

Dlaczego nie warto przejmować się opinią innych?

Wielu ludzi i uwielbia żyć życiem innych. Podglądają, podsłuchują no i oczywiście dzielą się swoimi spostrzeżeniami z pozostałymi. Tylko czy naprawdę warto przejmować się ich opinią? Ludzie zawsze będą gadać, a jeśli nie dasz im powodów do plotek, to sami sobie je wymyślą. Czy w takim razie życie pod czyjeś dyktando, pod ciągłą presją, że jakimś zachowaniem damy innym pretekst do krytyki, ma jakikolwiek sens?

Każdy kij ma dwa końce. Życie bez jakichkolwiek zasad, wbrew zasadom i na przekór innym też nie jest dobre. Każdy powinien żyć w zgodzie ze swoim sumieniem i trzymać się jakiś zasad. Najważniejsze jest to, żeby swoim postępowaniem nie krzywdzić innych, ale uważam, że lepszym motywatorem jest w tym przypadku zasada: nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe, niż nie rób nic, co może sprawić, że inni będą o Tobie gadać.

Pamiętaj, że masz tylko jedno życie i nikt za Ciebie go nie przeżyje. Ludziom nigdy nie dogodzisz, choćbyś nie wiadomo jak się starała. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś się nie spodoba, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest życie w zgodzie z samym sobą.

Jak jest w Waszym przypadku? Przejmujecie się opinią innych czy nie? Piszcie w komentarzach!

Dlaczego nie warto przejmować się opinią innych?

Źródło zdjęć: Pexels | http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. Ja przekonałam się że nie warto przejmować się co myślą o tobie inni. Teraz chodzę do liceum i jest inaczej ale w gimnazjum należała do tej mniej popularniej części klasy. Robiłam wszystko żeby im się przypodobać a oni mi mówili co mam robić. Zaczęłam ubierać się wyzywajaco, paliłam i piłam. Moja prawdziwa przyjaciółką próbowała wybić mi to Z głowy ale jej nie słuchałam. Obi nadal mnie obgadywali a ja cały czas robiłam głupsze rzeczy nawet nie będę wymieniać. Potem mi powiedzieli że robili to wszystko dla beki i nadal myślą o mnie źle. Zdałem sama sobie sprawę że już mnie to nie obchodzi. TERAZ UWAŻAM ŻE WARTO PRZEJMOWAĆ SIĘ TYLKO OPINIA BLISKICH BO WIESZ ŻE CZĘSTO SĄ ONE DLA TWOJEGO DOBRA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj