Każda z nas ma takie chwile, kiedy wyjście z łóżka, aby wziąć prysznic czy zmyć makijaż, to największa katorga z możliwych. Zobacz, dlaczego jednak warto to robić!

Pod pojęciem ,,dbanie o siebie” kryje się wiele definicji. Nam chodzi głównie o pielęgnację własnego ciała, zdrowia czy ubioru. Czasem ciężko jest się zmusić do nałożenia kremu nawilżającego, co zajmuje nam dosłownie sekundę. Zdarzy się, że lekceważymy też takie rzeczy, jak zdrowe odżywianie, regularne uprawianie sportu czy schludny ubiór. Czas to zmienić i dbanie o swoją osobę przekształcić na codzienną rutynę!

Dlaczego warto o siebie dbać?

1. Lepsze samopoczucie

Jak to się mówi – w zdrowym ciele, zdrowy duch! Jest to jak najbardziej prawda. O wiele lepiej będziesz się czuć, kiedy Twoje ciało będzie zadbane, pachnące, a Ty założysz na siebie ciuchy, które prezentują się bardzo dobrze i schludnie. Rzeczy, które zakładasz tylko ,,od święta” zacznij zakładać już dziś, bo przecież każdy nowy dzień, to święto, z którego jak najbardziej trzeba się cieszyć. Jedząc zdrowiej poczujesz się lżej, silniej i będziesz pełna wigoru. To samo tyczy się ćwiczeń, nawet tych najmniejszych, takich jak krótki spacer czy codzienna rozgrzewka rano.

2. Wyższa samoocena

Każdy jest bardziej pewny siebie, kiedy wie, że wygląda dobrze. Tak będzie i w Twoim przypadku. Zadbane dziewczyny często są kojarzone z próżnymi, a nawet pustymi osobami, ale to nieprawda – one po prostu znają swoją wartość. Co będzie, kiedy wyjdziesz z domu z tłustymi włosami i w brudnych dresach i nagle spotkasz chłopaka, który Ci się podoba? Zaczniesz robić wszystko, aby tylko pozostać przez niego niezauważona. A jeśli podkreślisz wtedy wszystkie swoje walory – na pewno jedną z Twoich myśli będzie to, aby spojrzał choć na moment w Twoją stronę. Która opcja bardziej Ci się podoba?

3. Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Oczywiście ocenianie po wyglądzie wcale nie jest dobre, jednak pierwsze wrażenie robi swoje. Chętniej nawiążemy znajomość z osobą czystą, zadbaną, niżeli z kimś niechlujnym. Nie mówimy tutaj o tym, aby nakładać tonę makijażu, tylko o tym, żeby dbać o swoją świątynię, swoje ciało, poprzez pielęgnację. Wystarczy codzienny prysznic, demakijaż, kiedy jest to potrzebne i dobre nawilżenie, a także oczyszczenie całego ciała. O wiele przyjemniej z taką osobą wchodzić w jakiekolwiek relacje.

4. Naturalne piękno

Dbając o skórę swojej twarzy czy ciała, wyglądamy po prostu zdrowiej i lepiej. Zamiast przykrywać się pod makijażem, warto po prostu zacząć od pielęgnacji – oczyszczanie, nawilżanie i demakijaż to podstawa. Kiedy Twoja skóra będzie wyglądać dobrze, Ty nie będziesz odczuwać potrzeby nakładania na twarz podkładu czy kremów BB. Spiesząc się do szkoły, nie będziesz przejmować się tym, że dziś nie masz czasu na nałożenie fluidu, tylko po prostu, z głową w górze i uśmiechem, wyjdziesz do ludzi, mając w głowię fakt, że nadal jesteś piękna!

5. Życie mamy jedno

Tak, dobrze widzisz. To kolejny argument, który przemawia za tym, aby dbać o siebie. Chcesz swoje życie wykorzystać właśnie w ten sposób? Chodzić w byle czym i byle jak? Nie lepiej po prostu poświęcić te kilka minut dziennie na to, aby wziąć prysznic, przeprowadzić codzienną pielęgnację, dobrać fajne cichy, ładnie ułożyć włosy i tak wyjść do ludzi? To naprawdę nie chodzi o to, aby wydawać fortunę na kosmetyki, spędzać godziny przy lustrze, ale o to, aby być zadbanym w oczach swoich i w oczach innych. Osoby takie są o wiele atrakcyjniejsze, łatwiej nawiązują relacje i wchodzą w nowe znajomości. Ty przecież też możesz taka być, wystarczy trochę motywacji!

Mamy nadzieję, że zmieni to choć troszkę Twoje nastawienie do dbania o siebie i wykorzystasz ten czas, który normalnie zmarnowałabyś na leżenie w łóżku, robiąc coś dla siebie. Ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy, Ty zapewne też zwracasz, więc rób tak, aby być z siebie jak najbardziej zadowoloną!

Czytaj także: Zabiegi upiększające dla nastolatek

Dlaczego warto o siebie dbać?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj