Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się w jakim celu właściwie masz ustalać sobie cele i dążyć do ich realizacji? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

W nowym roku wiele z nas ustala sobie cele, które chce zrealizować w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Czasem idzie nam to lepiej, czasem trochę gorzej, ale raczej nie zastanawiamy się jakie korzyści wynikają z tego, że mamy plany, które chcemy spełnić. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, dlaczego warto to robić.

Dlaczego warto ustalać sobie cele i je realizować?

#1. Podnosisz sobie poprzeczkę

W życiu nie zawsze warto iść na łatwiznę i sobie odpuszczać. Cały czas warto pracować nad sobą i starać się być jeszcze lepszą wersją siebie. Nie należy od razu rzucać się na głęboką wodę, ale systematycznie, małymi kroczkami piąć się do góry.

#2. Odczuwasz satysfakcję

To ma ścisły związek z podnoszeniem sobie poprzeczki. Kiedy cały czas starasz się być jeszcze lepsza i Ci to wychodzi, to oczywiste, że odczuwasz wtedy satysfakcję. Czy może być coś lepszego niż odczuwanie dumy z własnych osiągnięć? Kiedy już raz poznasz to uczucie, będziesz chciała odczuwać je jeszcze częściej.

#3. Pokonujesz swoje słabości

Często cele, które sobie ustalamy dotyczą pokonywania naszych słabości. I bardzo dobrze. Warto przezwyciężać swoje lęki i wszystko to, co sprawia, że nie czujemy się w 100% spełnione.

#4. Jesteś szczęśliwsza

Satysfakcjonujące życie = szczęśliwsze życie. Oczywiście wszystkie powyższe punkty składają się na to, że stajesz się szczęśliwszym człowiekiem, a przecież oto chodzi, żeby w życiu odczuwać radość.

#5. Dowiadujesz się o sobie nowych rzeczy

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć i jak silne jesteśmy, dopóki nie spróbujemy. Warto więc podjąć to wyzwanie i przekonać się, ile możemy osiągnąć, jeśli się postaramy i odpowiednio zmotywujemy 🙂

Czytaj także: Jak być panią własnego losu?

realizacja celów

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj