Ból głowy jest męczącym i uciążliwym zjawiskiem, zwłaszcza, gdy masz coś ważnego do zrobienia. Jak więc pozbyć się go naturalnymi sposobami? Sprawdź, czytając dalej.

1. Spacer. Jeśli wiesz, że ból głowy dopadł cię z przepracowania i siedzenia cały czas w dusznym pokoju, to idealnym rozwiązaniem będzie spacer. Nie musisz od razu wychodzić na dwie godziny, ale już 20 minut będzie dobre i pomocne. Zaczerpniesz świeżego powietrza i od razu zrobi ci się lepiej. W tym czasie możesz także przewietrzyć pokój, aby nie było w nim duszno po twoim powrocie. W zimę oczywiście wystarczy, że je rozszczelnisz.

2. Zimny kompres. Po prostu przyłóż sobie zimny kompres do czoła i odpręż się. Posiedź lub poleż kilka minut i postaraj się zrelaksować.

3. Chłodna woda. W ciągu godziny postaraj się wypić litr chłodnej wody. Zrób to małymi łyczkami! Prosty sposób, więc warto go wykorzystać.

4. Napar z bazylii. Bazylia dobrze działa na łagodne bóle głowy, rozluźniając mięśnie i odprężając. Ma także działania uspokajające. Przygotowanie: Kilka listków bazylii (ok. 3-4) wrzuć do gotującej się wody i następnie duś przez kilka minut. Możesz także dodać odrobinę miodu. Wypij napar powoli.

Czytaj dalej:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię