Dzisiaj przedstawiamy Wam domowe sposoby na pozbycie się zaskórników.

Wągry to problem, z którym boryka się wiele nastolatek. W sklepach dostępnych jest mnóstwo różnych masek, plastrów czy też kremów, ale co zrobić, gdy nie chcemy wydawać pieniędzy w drogerii lub sklepowe specyfiki nie działają? Zawsze można spróbować skorzystać z domowych sposobów. Kilka z nich znajdziecie poniżej.

Jak zwalczyć wągry?

#1. Aspiryna

Z pewnością każda z Was posiada aspirynę w swojej domowej apteczce, a jeśli nie to możecie ją kupić za kilka złotych lub odwiedzić babcię czy sąsiadkę 🙂 Aspiryna to prawdziwy wróg zaskórników, który pomaga nam szybko się ich pozbyć. Wystarczy zrobić z niej domowy tonik. Należy rozpuścić 2 tabletki aspiryny w małej ilości wody. Taki tonik należy stosować przynajmniej raz dziennie, a zaskórniki nie będą już Waszym problemem.

#2. Domowe plastry

Wiele z Was stosowało już pewnie plastry ze sklepu. Niestety przyznać trzeba, że są one drogie lub mało efektywne. My polecamy Wam zrobić takie plastry samodzielnie. Wystarczy, że rozbełtacie białko jajka, a chusteczkę rozdzielicie na warstwy. Cienką warstwę chusteczki zanurzcie w białku i przyklejcie do problematycznego miejsca. Wystarczy już tylko poczekać, aż chusteczka zaschnie i zerwać szybkim ruchem.

#3. Domowa maska

Skoro była mowa już o plastrach, to teraz czas na maskę. Słyszałyście kiedyś o masce z żelatyny? Jeśli nie, to dzisiaj właśnie o niej usłyszycie! Wystarczy, że żelatynę rozpuścicie w małej ilości mleka (około 20 ml. na 1 łyżkę żelatyny), poczekajcie chwilkę, aby powstała mieszanka Was nie parzyła i nałożycie na twarz. Pozostało Wam już tylko czekać, aż powstała maska zaschnie, a później już wystarczy, że oderwiecie maskę i gotowe.

#4. Pasta

Myjecie codziennie twarz? Z pewnością tak, dlatego polecamy Wam zrobić sobie właśnie tę pastę na zaskórniki. Wystarczy, że łyżeczkę sody oczyszczonej zmieszacie z odrobiną Waszego żelu do mycia twarzy. Taka pasta jest naprawdę bardzo efektywna i prosta w wykonaniu. Należy jednak uważać na oczy, żeby w trakcie mycia twarzy, powstała mieszanka nie dostała się do nich, ponieważ soda może je lekko podrażnić.

Polecamy: Jak pozbyć się pryszcza ? 4 domowe sposoby!

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj