Źródło: Pinterest

Chcesz, aby Twoje zęby stały się bielsze? Poznaj kilka domowych sposobów!

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Prawidłowa pielęgnacja – To klucz do uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu. Myj zęby najlepiej po każdym posiłku, aby zapobiec powstawaniu próchnicy i mieć zawsze świeży oddech. Warto też używać nici dentystycznej, a szczoteczkę wymieniać co 3 miesiące. Prawidłowa pielęgnacja, to również systematyczne wizyty u dentysty – bez tego możesz zapomnieć o białych zębach i pięknym uśmiechu.

Pasta wybielająca – Najlepsza będzie taka, która posiada właściwości wybielające i ma niski współczynnik ścieralności. Sprawdzi się również płukanka do jamy ustnej o właściwościach wybielających.

Soda oczyszczona – Posiadający zwolenników oraz przeciwników sposób, który mocno wybiela zęby. Wystarczy, że do małego naczynia nasypiesz odrobinę sody i wody, a następnie przez około 5 minut będziesz szczotkować zęby. Minusem tego sposobu jest negatywny wpływ na szkliwo zębów. Zęby stają się słabe i bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego nie zaleca się stosowania tego sposobu u osób o wrażliwych zębach.

Skórka od banana – Sposób, który nie uszkodzi naszych zębów. Jest mało popularny, ponieważ wielu ludzi wątpi w jego skuteczność. Nie zaszkodzi jednak go wypróbować. Skórka od banana zawiera dużą ilość cennych minerałów, np. wapnia, czy potasu. Wystarczy, że rano i wieczorem będziesz nacierała nią delikatnie zęby przez około 2 minuty. Efekt będzie widoczny dopiero po kilkunastu dniach. W przeciwieństwie do niektórych domowych metod wybielania, na przykład sodą, czy sokiem cytrynowym, skórka od banana nie prowadzi do ścierania chroniącego zęby, szkliwa.

Guma do żucia – Po każdym posiłku żuj gumę do żucia, szczególnie po wypiciu kawy lub czarnej herbaty. Ślina, która wydziela się podczas żucia, jest naturalną ochroną przed odbarwianiem się zębów.

Słomka – picie przez słomkę to trik gwiazd na białe zęby. Szczególnie przydatny, jeśli masz ochotę na sok porzeczkowy czy colę. Używając słomki, Twoje zęby nie będą narażone na zabarwienie. Dzięki temu trikowi, resztki napojów nie osadzą się na szkliwie, a Ty unikniesz nieświeżego oddechu.

Jakie są Twoje sposoby na bielsze zęby? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Ziołowa herbatka na piękną cerę

Domowe sposoby na wybielanie zębów
Źródło: Weheartit

1 KOMENTARZ

  1. A czy nie obawiacie się skutków domowego wybielania? Moja koleżanka tak robiła, zawsze jakieś pasty wybielające, sposoby z sodą. Aż kiedyś rano wstała i miała totalnie żółte zęby. Myślała,że pomyliła pasty albo kupiła jakąś złą, ale dentysta powiedział jej,że nieco przesadziła z wybielaniem i jej zęby tak zareagowały. Później bardzo trudno to odbudować. Dlatego ja się teraz wybieram do dentysty i póki co nie zdecyduję się na wybielanie w gabinecie,ale zapytam swojego dentysty czy w ogóle mogę stosować którąkolwiek z tych metod. Kiedy będę miała pewność,że tak wtedy się zdecyduję, w przeciwnym wypadku nie, bo nie chcę sobie sama zrobić niedźwiedziej przysługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj