Co wiemy na temat złota? Jego symbol to Au — od łacińskiego słowa aurum. Jest to ciężki metal, podatny na kształtowanie i najmniej reaktywny pierwiastek z wyjątkiem grupy gazów szlachetnych. Stosujemy go w elektronice i stomatologii oraz technologiach kosmicznych. Jednak najbardziej powszechna wiedza dotycząca złota — to fakt, że jego żółtawy blask — to nieznająca granic krajów i kontynentów aura piękna, luksusu i niezastąpiona ozdoba pasująca do każdego typu rysów!

Pierścionki, kolczyki i łańcuszki — złote rarytasy dla kobiet i mężczyzn!

Od niepamiętnych czasów prawie każda baśń i legenda posiada przynajmniej małą wzmiankę o miłości i złocie. Warto w tym kontekście wspomnieć choćby o kopalniach króla Salomona, pirackich skrzyniach wypełnionych złotem i drogimi kamieniami, złotym runie i przysłowiowej kurze, znoszącej złote jajka. Fantazje całych pokoleń i narodów od stuleci pobudzały sztabki drogocennego kruszcu, pozwalające na realizację marzeń o bogactwie. Stąd wzięły się między innymi XVI wieczna konkwista, słynna gorączka złota na zachodzie USA, do dziś niegasnący zapał poszukiwaczy i odporna na wahania giełdowe cena złota na światowych rynkach.

Szacuje się, że ok. 50% wydobytego już złota, zostało do dzisiaj zaklęte w dziełach jubilerów i wszelkiego rodzaju zdobieniach artystycznych. Królewskie korony i berła, drogocenne pierścienie i bransolety — to często symbole władzy, przekazywany przez pokolenia majątek i niezastąpiona lokata kapitału. Widzimy więc, że potencjał złota nie tkwi wcale w jego właściwościach technicznych, lecz w magnetyzującym pięknie, które budzi jego szlachetny blask! Jednym z najprostszych i najbardziej uniwersalnych wyrobów ze złota są łańcuszki stworzone z pojedynczych ogniw o różnych kształtach, które decydują o fasonie, przeznaczeniu i funkcji, jaką mają one spełniać. Subtelne i dopracowane do ostatniego szczegółu łańcuszki złote Marko — to nie tylko uniwersalna elegancja, ale i piękny prezent na wyjątkową okazję!

Uniwersalne piękno i jednoznaczny przekaz

Powszechną wiedzą jest fakt, że złoto kojarzy się z nie tylko ze wspaniałym wyglądem, ale i władzą. Wspomniane już insygnia królewskie to bardzo tradycyjne zastosowanie stopów tego szlachetnego kruszcu. Dziś istnieje jednak o wiele więcej sposobów na wyeksponowanie wyrobów ze złota. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni szukają nowych form wyrazu, gdzie sama rola złota, jako ozdoby nie ulega zmianie — natomiast formy podlegają nieustannym modyfikacjom. Dobrym przykładem alternatywnych sposobów upiększania się są amerykańscy raperzy, którzy uwielbiają duże, złote gadżety. Możemy często zobaczyć ich w złotych łańcuchach na szyję, sygnetach i medalionach — a także w bardziej prowokacyjnych złotych nakładkach na zęby, uzbrojonych w złote breloki i części garderoby!

Widzimy zatem, że choć moda dyktuje coraz to nowe warunki na zagospodarowanie lśniącego kruszcu, złoto cały czas znajduje się na czele synonimów piękna i bogactwa. Trudno wyobrazić sobie, że subtelne ozdoby uszu, luksusowe diademy, obrączki i bransolety, a także misternie wykonane złote łańcuszki mogłyby wyjść z czołówki najchętniej ofiarowanych i otrzymywanych prezentów. Jeżeli jest w twoim życiu ktoś, kogo pragniesz uszczęśliwić wyjątkowym podarunkiem — złoto zawsze będzie doskonałym wyborem. Nie ważne, czy jest to dziecko, dorosły, kobieta, czy mężczyzna — co do tego, że twój złoty podarunek wywoła promienny uśmiech — nie ma żadnych wątpliwości!

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj