Masz ochotę obejrzeć film, ale nie masz pojęcia, który wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka fajnych propozycji.

Czy Ty też masz czasem tak, że obiecujesz sobie, że zaczniesz oglądać więcej filmów, ale zawsze coś Ci w tym przeszkodzi? Teraz masz okazję to nadrobić! Już końcówka wakacji, więc musisz wykorzystać ją jak najbardziej!

Filmy, które musisz obejrzeć

1. ,,Lepszy model”

Film Disneya. ,,Zaawansowane testy z fizyki i matematyki to dla Gabby Harrison i Mae Hartley bułka z masłem. Niestety przystosowanie się do szkolnego środowisko nie idzie im aż tak dobrze. Dlatego właśnie korzystając z oprogramowania należącego do ojca Mae, dziewczyny stworzyły cyfrową wersję wymyślonego chłopaka Mae – Alberta. Albert jest uosobieniem marzeń każdej licealistki, jednak gdy ożywa jako zaawansowany robotyczny żołnierz, przyjaciółki dowiadują się, że ojciec Mae pracuje dla tajnej firmy wojskowej, która, chcąc się upewnić, że Albert nie wpadnie w złe ręce, bierze Mae, Gabby i ich nowego kolegę na cel”.

2.
,,Randka z gwiazdą”

Kolejny film Disneya. Nie jest tak znany jak na przykład Lemoniada Gada, ale jest równie dobry. Nie mamy pojęcia, dlaczego tak bardzo się on nam spodobał. Może to zasługa przystojnego głównego aktora, a może fabuły filmu, która przedstawia historię, którą chciałby przeżyć każda dziewczyna.

,,Kiedy Hollywoodzki idol nastolatek i dziewczyna, która nie buja w obłokach, przypadkiem wpadają na siebie, ich świat przewraca się do góry nogami. Zakochują się w sobie wśród wścibskich spojrzeń dziennikarzy.”

3. ,,Nerve”

Ta propozycja różni się od dwóch poprzednich. To film kryminalny, ale na pewno przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie przepadają za tym gatunkiem. Opowiada on o grze, która jest bardzo podobna do popularnego ostatnio niebieskiego wieloryba. Oczywiście znajdzie się też tu wątek miłosny.

,,Nerve” zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.

4. ,,John Tucker musi odejść”

To typowy film dla nastolatek. Opowiada o popularnym w szkole chłopaku i dziewczynie -szarej myszce”.

,,Trzy dziewczyny ze szkoły średniej: Heather, Carrie i Beth nie mające dotąd ze sobą nic wspólnego, zbiegiem okoliczności odnajdują w sobie sojuszniczki. Mimo bardzo różnych charakterów łączy je to, że wszystkie zostały rzucone w takich samych okolicznościach przez bożyszcze licealistek, Johna Tuckera. Żeby się zemścić przygotowują misterny plan, w którym przynętą ma być nikomu nie znana i mało wyróżniająca się Kate. Z początku wszystko układa się po ich myśli, ale w miarę postępujących wydarzeń sytuacja zaczyna nabierać nowego rytmu.”

5. ,,Ósmoklasiści nie płaczą”

Dramat filmowy. Naprawdę wzruszający film pokazujący, że nasze życie jest nieprzewidywalne i wszytko jest w nim możliwe.

,,Akkie nie interesuje, co o niej myślą inni. Kocha piłkę nożną. Co z tego, że to podobno nie jest sport dla dziewczyn. Skoro Akkie na boisku bije chłopaków na głowę, to najlepszy dowód na to, że jest odwrotnie. Jej kolega z klasy, Joep, może sobie gadać, co chce. Dziewczynka jest przekonana, że ze wszystkim w życiu sobie poradzi. Nadzieja towarzyszy jej również wtedy, gdy okazuje się, iż jest ciężko chora. Do akcji, z pomocą, wkracza dotychczasowy rywal Akkie, Joep. Czy jego plan się powiedzie?”

6. ,,Szkoła uczuć”

Kolejny wzruszający film na podstawie powieści Nicolasa Sparksa. Opowiada o miłości popularnego w szkole chłopaka i cichej dziewczyny, która nie kończy się dobrze. Jeżeli lubicie sobie czasem popłakać, to film idealny dla Was. Prawdziwy wyciskacz łez.

,,Grupka nastolatków, wśród których jest Landon Carter, postanawia zrobić kawał koledze. Jednak kończy on się wypadkiem. Landon, jako jedyny, który dał się złapać i został za to ukarany. Dzięki pracy jako asystent woźnego, udzielaniu korepetycji w podstawówce i występie w szkolnym przedstawieniu, ma zrozumieć, że postąpił źle. Tak właśnie poznaje Jamie Sullivan, trochę nieśmiałą, ale bardzo uczynną córkę pastora. Owszem, znał ją wcześniej, ale dopiero teraz zaczął ją poznawać naprawdę. Wkrótce, jak to zwykle w takich filmach bywa, chłopak i dziewczyna zakochują się w sobie. Lecz pewnego dnia Jamie wyjawia mu swoją smutną tajemnicę… „

Jakie filmy Wy polecacie? Napiszcie nam swoje ulubione tytuły!

filmy dla nastolatek

Źródło zdjęć: http://www.filmweb.pl

13 KOMENTARZE

  1. A „Titanic” to gdzie? Zapomnieliście o tak pięknym filmie? Ja wszystkim polecam właśnie ten film, chociaż pewnie i tak wszyscy go oglądali to dalej zachwyca piękną miłością arystokratki i imigranta, który wygrał bilety na rejs…?

  2. Ja osobiście polecam jeszcze „Efekt Motyla” – dramat, I obie części „Iluzja” – to bardziej kryminał/akcja. Jeśli chodzi coś bardziej o miłości i szkolnym życiu, to śmiało sięgajcie po „The DUFF” 😉 Jeśli ktoś lubi horrory to polecam „Milczenie Owiec” <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj