Wakacje wcale nie muszą ograniczać się jedynie do błogiego wypoczynku na plaży, słonecznych oraz morskich kąpieli. Wolny czas można poświęcić na szereg ciekawych rozrywek, które przyniosą dobrą zabawę i pozostawią przyjemne wspomnienia.

Rodziny z małymi i nastoletnimi dziećmi, jak i młodzi ludzie wybierając się na urlop za granicę, chcą nie tylko wypocząć, ale również zrelaksować się poprzez zabawę. Wiele biur podróży ma w swojej ofercie miejsca, gdzie spragniony wrażeń i czynnego wypoczynku – znajdzie coś dla siebie.

Park rozrywki Port Aventura

Usytuowany na południe od Barcelony park rozrywki Port Aventura, należy do najbardziej tematycznych parków tego typu w Hiszpanii. Składa się z pięciu różnych obszarów: Daleki Zachód, Meksyk, Chiny, Polinezja, część Śródziemnomorska. Park w swojej ofercie proponuje gościom szereg m.in. pokazów do wyboru, kolejek górskich, zjeżdżalni. Największą atrakcją jest Aquatic Park – z mnóstwem zjeżdżalni oraz basenów. Ponadto w kompleksie mieszczą się trzy pola golfowe, pięć hoteli tematycznych, a także coś dla miłośników motoryzacji – park tematyczny poświęcony super szybkim autom.

Będąc w Hiszpanii warto odwiedzić także i inne parki rozrywki m.in. w Madrycie (Parque de Atracciones de Madrid), czy Sewilli (Isla Magica).

Na rodzinne wakacje najlepiej wybrać się na Costa Brava i spędzić atrakcyjny urlop w Roses – miasteczko wyróżniła Katalońska Agencja Turystyczna tytułem: ?miejsca przyjaznego turystyce rodzinnej w Katalonii?. Roses to miejsce bogate w liczne rozrywki, w których mogą brać udział rodzice wraz z dziećmi. Znajduje się tutaj park wodny Aqua Brava z kilkunastoma atrakcjami, które podzielone są na różne kategorie: strefa relaksu, strefa adrenaliny, część dedykowana najmłodszym. Co roku dodawane są nowe atrakcje. Jedno co się nie zmienia, to dwie strefy dla dzieci, gdzie znajdują się mini zjeżdżalnie, statek piratów, basen z biczami wodnymi i sztuczną falą. W części relaksacyjnej, która rozciąga się na 10 hektarach z zielenią oraz palmami, mieszczą się m.in. restauracje oraz bary.

W strefie rozrywki i adrenaliny znajdą coś dla siebie nieco starsi, m. in. największy basen ze sztucznymi falami w Europie. Ponadto ściana wspinaczkowa, która ma 26 metrów i usytuowana jest wprost nad basenem.

W Roses na miłośników motoryzacji czeka tor kartingowy (dla dorosłych oraz dla dzieci). W miasteczku kursuje ponadto pociąg turystyczny Roses Express, który przemierza pięć różnych tras. Niedaleko plaży Playa de Rastell, znajduje się Minigolf Parc d?Atracctions Salata. 18 – dołkowe pole zapewnia wiele poziomów trudności oraz przeszkód. Na miejscu znajdują się również inne atrakcje w postaci wycieczek qudami lub samochodami typu Buggy.

Lubiący dwa kółka mogą skorzystać ze ścieżek rowerowych, które oddalają się od głównych dróg, dzięki czemu można poznać dziedzictwo przyrodnicze oraz kulturowe okolic Roses (m.in. trasa po gminie Alto Ampuridan, parku przyrodniczym Cap de Creus oraz Aiguamolls de l?Emporda).

Najbardziej imprezowe oraz wakacyjne miasteczko na Costa Brava to LIoret de Mar, z mnóstwem barów i dyskotek (więcej tutaj: www.fostertravel.pl/wycieczki/hiszpania/costa-brava/lloret-de-mar/ ). Na uwagę zasługują ogrody botaniczne św. Klotyldy, schodzące stromo w stronę morza i oferujące niezapomniane widoki na śródziemnomorską zatokę. Styl miejsca przypomina włoskie, renesansowe ogrody. Na obszarze 15 hektarów znajduje się wiele ścieżek, schodów, tarasów, rzeźb oraz egzotycznych roślin.

Najmłodsi zadowoleni będą z wizyty w Muzeum Morskim, gdzie znajduje się ekspozycja modeli żaglowców, starych map, rekwizytów objaśniających tajniki budowy statków i morskiej nawigacji.

W nadmorskim miasteczku Blanes, urokliwym kurorcie wyznaczającym początek wybrzeża Costa Brava czekają atrakcje dla miłośników typowo hiszpańskich fiest oraz tradycyjnych lokalnych świąt m.in. La Noche de San Juan (magiczne przyjęcie na plaży), Festiwal Sztucznych Ogni.

Warto odwiedzić również ogrody botaniczne: Marimurtra (usytuowany jest na szczycie góry, z której roztacza się widok na Morze Śródziemne oraz skaliste zatoczki. Znajduje się tutaj kilka tysięcy różnych gatunków roślin, a także papugi), Pinya de Rosa (krajobrazy parku uznane zostały za ?dobro narodowe?. Można obejrzeć w tym miejscu m.in. kilka rodzajów kaktusów, palm oraz aloesów).

Przespacerować można się także na wzgórze San Juan, gdzie mieści się punkt widokowy oraz stoi zamek o tej samej nazwie. Obiekt zbudowany został w XIII w. po czym przez kilkaset lat był systematycznie przebudowywany.

Wakacje naprawdę nie muszą być nudne!

Hiszpania - wycieczki dla spragnionych zabaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj