Czy przyjaźń przez Internet jest prawdziwa i ma prawo przetrwać próbę czasu oraz dzielące Was kilometry? Sprawdźmy!

Wielu z nas lubi poznawać nowe osoby. Możemy to zrobić praktycznie codziennie i w każdym miejscu – na mieście, w klubie, kawiarni, restauracji, ale czy prawdziwego przyjaciela można poznać przez Internet?

Internetowa przyjaźń – czy naprawdę istnieje?

Czym właściwie jest przyjaźń internetowa? Przyjacielem nie nazwiemy kogoś, z kim pisaliśmy 2 razy przez przypadek, ale jeśli nasza znajomość trwa już dość długo, rozwija się coraz bardziej, planujecie spotkania, a może nawet już się spotkaliście – śmiało możecie nazwać to przyjaźnią.

Gdzie poznać internetowych znajomych/przyjaciół?

Do tego typu znajomości powstało wiele forów internetowych oraz grup na Facebooku. Jednak szukanie przyjaciół na siłę nie jest rozwiązaniem. W prawdziwym życiu też nie pytamy każdego czy chce zostać naszym znajomym ani nie dajemy ogłoszeń, że takowego szukamy. A więc jak kogoś takiego znaleźć w całej przestrzeni Internetu? Najlepsze przyjaźnie wychodzą całkiem przypadkiem. Jedni poznają się jeżdżąc na koncerty lub festiwale, gdzie można spotkać wielu wspaniałych ludzi, a później utrzymywać z nimi kontakt. Tak naprawdę poznać kogoś można nawet poprzez skomentowanie jakiegoś posta na Facebooku, np. na grupie Waszego wspólnego idola. Takie niespodziewane, nagłe znajomości, są najbardziej trwałe i prawdziwe.

Bezpieczeństwo to podstawa

Jednak Internet to nie tylko nastolatkowie, którzy chcą się poznać. Mogą się tam czaić również ludzie, którym nie zależy na Waszym szczęściu tylko czyhają, aby zrobić Wam krzywdę. W Internecie trzeba być ostrożnym, a wszelkie informacje oraz zdjęcia dodawać z rozwagą. Nie można od razu ufać komuś, kto do nas napisze. Należy dobrze kogoś poznać zanim postanowimy się z nim spotkać. Najlepszym sposobem na przekonanie się, że po tej drugiej stronie siedzi prawdziwa osoba, za którą podaje się nasz rozmówca, jest po prostu rozmowa video.

A więc podsumowując – przyjaciół i znajomych możemy poznać w każdej sytuacji. Internetowa przyjaźń – owszem, istnieje. Często nawet jest bardzo piękna i może trwać lata jeśli obu osobom na tym zależy i obie tak samo starają się utrzymywać kontakt. O taką przyjaźń trzeba dbać wyjątkowo mocno, ponieważ nie widzimy się z tą osobą codziennie, więc dobrze stosować wszystkie możliwe formy kontaktu.

Propozycja

Osobom, które lubią czytać proponujemy zapoznać się ze świetną książką, która może być dużą przestrogą dla nastolatek, szukających przyjaźni w Internecie. Książka porusza ciekawe zagadnienia i może was wiele nauczyć. Pokazuje jakie negatywne konsekwencje może nieść za sobą to, co zamieszczamy w sieci, dlatego warto sięgnąć po tę pozycję.
Tytuł: ,,Dr@pieżca”
Autor: Terri Blackstock

Macie internetowych przyjaciół? Piszcie w komentarzach!

Internetowa przyjaźń

Źródło zdjęć: Pixabay

8 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem przyjaźń internetowa istnieje.. ja z moją przyjaciółką znam już się od z około października 2020 i prawie codziennie piszemy. Spotkałam ją na Messengerze przez przypadek, bo pisałam z nią i pewnymi innymi ludźmi roleplay na grupie. Musiała coś do mnie na początku napisać dotyczącego tego roleplay na czacie prywatnym. Potem się jakoś tak złożyło, że pisałam z nią prawie codziennie i nadal tak jest. Mam z nią bardzo bliskie relacje, wiem jak wygląda, jaki ma charakter, głos itp i na prawdę jestem z nią w bardzo bliskiej relacji.

  2. Poznałam moją przyjaciółkę przez instagram. Zupełnie przypadkiem. Okazało sie ze rowniez oglada anime. Pisalysmy ze soba, i teraz znamy sie 7miesiecy, a za 28dni nasze pierwsze spotkanie 😀

  3. Internetowa przyjaźń jak najbardziej istnieje. Sama mam internetową przyjaciółkę, poznałyśmy się na muscial.ly i w październiku minie nam rok pisania ze sobą. Za dokładnie 22 dni (odliczamy) spotkamy się pierwszy raz. Piszemy codziennie, bardzo często rozmawiamy na kamerce. Taka przyjaźń naprawdę istnieje, przysięgam.

  4. Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego, jak internetowa przyjaźń. Znajomość internetowa to co innego i to na pewno funkcjonuje. Jednak nie można nawiązać jakichś większych relacji z kimś, kogo zna się TYLKO przez internet. Ja nawet słyszałam o miłości wirtualnej, że dziewczyna twierdzi, że zakochała się w kimś, a później okazuje się, że znają się jedynie przez internet. I nie chodzi mi o to, że tak nie można poznać miłości, sama to wiem najlepiej, ponieważ jestem z partnerem, którego poznałam i od kilku lat tworzymy szczęśliwą parę, kochającą się. Jednak to zupełnie co innego, internet posłużył nam do nawiązania kontaktu, jednak znajomość rozwijaliśmy po spotkaniu. I w świecie rzeczywistym. A jak ktoś twierdzi, że kocha kogoś, kogo nawet nie spotkał, to dla mnie jest niepoważne. I złudne, bo bardzo łatwo zakochać się w swoim wyobrażeniu drugiej osoby, jednak co będzie, jak się w końcu spotkają?

  5. Ja z moją internetową przyjaciółką poznałam się na Wattpadzie we Wrześniu. Niedługo minie 8 miesięcy naszej znajomości 😉

  6. Moja przyjaciółkę poznałam 5 lat temu na rehabilitacji. Pisalysmy codziennie na Facebooku aż do dzis. I w wakacje planuje z nią spotkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj