Czujesz, że Wasza przyjaźń nie ma już sensu i nie chcesz jej dalej ciągnąć? Sprawdź, jak zakończyć tę znajomość w sposób bezbolesny.

Czasami zdarza się, że dochodzimy do wniosku, że dalsza znajomość z kimś po prostu nie ma sensu. Powody mogą być przeróżne, ale problem pozostaje ten sam – jak zakończyć tę znajomość w sposób możliwie jak najmniej bolesny? Nie zawsze jest to możliwe, ale warto chociaż spróbować. Dlaczego? Choćby w myśl zasady ,,nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”.

Jak bezboleśnie zakończyć przyjaźń?

Twoje działanie powinno zależeć od Waszych relacji. Inaczej przecież będziesz się zachowywać, jeśli Twoja przyjaciółka zaczęła Cię ignorować i uważasz, że źle Cię traktuje, a inaczej, jeśli doszłaś do wniosku, że Wasza znajomość nie ma dalszego sensu, ale ona uważa inaczej i mogłabyś ją zranić.

Jak zakończyć przyjaźń, gdy oddaliłyście się od siebie?

Załóżmy, że Twoja przyjaciółka ma nowych znajomych i poszłaś w odstawkę. Pisałaś, dzwoniłaś, zabiegałaś o nią, ale to wszystko było za mało i doszłaś do wniosku, że wolisz odpuścić. Czy w tej sytuacji powinnaś coś robić? Z jednej strony mogłabyś po prostu zacząć zachowywać się jak ona. Ale czy na pewno chcesz być taka sama? Poza tym może się zdarzyć, że za jakiś czas ona przypomni sobie o Tobie i zacznie się odzywać. Więc może lepiej porozmawiać? Z drugiej strony musisz się liczyć z tym, że ta rozmowa nie będzie pewnie przyjemna. Nigdy nie masz pewności jak druga osoba zareaguje, gdy powiesz jej, że nie widzisz sensu w dalszych kontaktach. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety i Ty sama musisz podjąć decyzję co jest dla Ciebie lepsze.

Jak zakończyć przyjaźń, gdy teoretycznie wszystko jest okej?

Wyobraźmy sobie sytuację, że znalazłaś chłopaka. Jesteś z nim bardzo szczęśliwa, ale nie zapominasz też o swojej przyjaciółce. Ona jednak nie akceptuje Twojego ukochanego (tak naprawdę nie ma ku temu żadnych powodów) i staje się coraz bardziej zaborcza. Nie wystarczy jej to, że się widzicie w szkole i chce się spotykać również każdego dnia po lekcjach. Gdy próbujesz delikatnie zasugerować, że chciałabyś spędzić trochę czasu z chłopakiem, ona śmiertelnie się obraża. Dochodzisz do wniosku, że straszna z niej egoistka i nie chcesz dalej się z nią zadawać. Co robić w tej sytuacji?

Jeśli po prostu powiesz jej, że między Wami koniec, na pewno bardzo ją zranisz. W końcu jesteście przyjaciółkami, a być może ona poza Tobą nie ma nikogo innego?

Zacznij od rozmowy. Z pewnością wiele Was łączy i dużo razem przeżyłyście. Bez względu na powód, warto żebyś szczerze porozmawiała z przyjaciółką, zanim podejmiesz pochopną decyzję. Być może ona nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jej zachowanie Cię denerwuje (lub smuci) i gdy jej to uświadomisz, zacznie nad sobą pracować.

Małe kroki. Jeśli rozmowa nic nie dała lub z jakiegoś powodu nie chcesz jej przeprowadzać, to zacznij stopniowo się od niej oddalać. Dzięki temu ona będzie mogła się oswoić z nową sytuacją, a Ty zyskasz trochę czasu, aby upewnić się na 100%, że nie chcesz kontynuować tej znajomości. Być może taka mała rozłąka sprawi, że zatęsknisz za swoją przyjaciółką i uda Wam się jeszcze dogadać.

Rozmawiaj z innymi. To szczególnie ważne, jeśli chodzisz ze swoją przyjaciółką do jednej klasy i zawsze najwięcej czasu spędzałyście we dwie. To pozwoli Wam się otworzyć na nowe znajomości. Ponadto może okaże się, że stworzycie z innymi fajną paczkę znajomych i Twoja przyjaciółka nie odczuje za bardzo Twojego braku?

Macie więcej pomysłów na bezbolesne zakończenie przyjaźni? Piszcie w komentarzach!

Jak bezboleśnie zakończyć przyjaźń?

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj